Skocz do zawartości

[Astra F 93r. benz+LPG 1.4l] Zgasł - odpalił, ale silnik hałasuje metalicznym dźwiękiem i brak mu mocy


Gość matt_harderzz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matt_harderzz

Witam,

 

mam problem z Asią. Gdy dojechałem do skrzyżowania silnik zgasł i długo nie chciał odpalić, aż w końcu załapał no i tu zaczynają się schody. Zaczął trząść jak Ursus c330, "pyrkać", stracił moc, bo jadąc 60 km/h miałem pedał w podłodze i strasznie mulił, do tego ten straszny metaliczny dźwięk wydobywający się z silnika. Domyślam się tylko, że nie pali na wszystkie gary z tym, że świece mają iskre i kable też są sprawne. Nie wiem co dalej, teraz to już nawet odpalić nie chce. Wie ktoś z Was może co się mogło stać?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Stało sie na Pb czy LPG? Co się stało to na odległość nieda się stwierdzić... Jeśli wykluczyłeś zapłon to zmierz ciśnienie sprężania-sugerujie mi to ten metaliczny dzwięk... A check nie pali ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos sie stalo z paskiem rozrzadu..sprawdz czy wszystko jest ok...moze pasek przeskoczyl i slychac zawory jak stukaja i dlatego przesawil sie zaplon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął trząść jak Ursus c330, "pyrkać", stracił moc, bo jadąc 60 km/h miałem pedał w podłodze i strasznie mulił, do tego ten straszny metaliczny dźwięk wydobywający się z silnika

obstawiam dźwięk zaworów na niepracującym cylindrze/cylindrach , a przyczyną niepracującego cylindra/cylindrów może być np: uszkodzenie uszczelki pod głowicą, uszkodzenie pierścieni/tłoka, ułamanie zaworu...

Po pierwsze zrób to:

zmierz ciśnienie sprężania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matt_harderzz

Wczoraj moje kochane autko zostało (niestety) odholowane do mechanika... Stwierdził on, że rozrząd mógł przeskoczyć, lub też mógł pęknąć mostek, ale dokładnie nie pamiętam jaki, możliwe, że zaworów(?), ale niestety nie pamiętam, może źle usłyszałem. Dzisiaj mechanik będzie dzwonił i okaże się co mojej Asi dolega i wtedy dam znać. A może orientujecie się w kosztach - ile mniej więcej taka naprawa będzie mnie kosztować?

 

Pozdrawiam

 

edit:

 

Wszystko już wiadomo, okazało się, że wydmuchało mi uszczelkę pod głowicą. Ale kurcze najlepsze jest to, że nie było żadnych objawów, ani płynu nie ubywało, ani nie kopcił, olej też byl czysty...

 

W każdym razie temat do zamknięcia i dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez matt_harderzz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Wystarczy że przedmucha miedzy cylindrami i nie ma objawów w płynie i oleju, poza metalicznym świstem pod obciążeniem... pozatym 1.4 niestety jest kolizyjny więc trzeba uważać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość matt_harderzz

No i odebrałem Asię od mechanika -zapłaciłem 550 zł. Przyczyną była jedna zkorodowana i zniszczona szpilka - po prostu nie trzymała za dobrze i w tym miejscu wydmuchało uszczelkę...

 

No ale najważniejsze, że już jest wszystko wporządku i samochodzik chodzi jak nowy :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Coś jeszcze wymienił czy tylko uszczelke (olej,płyn ew.pod miską to waidomo)...Liczmy że ma rabaty w motoryzacyjnym to ze 3stówki zarobił :cwaniak:

Najważniejsze że autko już jeżdzi i silniczek pracuje :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matt_harderzz

No na pewno, a wymienił:

- uszczelkę pod glowicą

- uszczelkę pod pokrywą

- uszczelkę kolektora wydechowego

- szpilki

- pasek klinowy

- pasek rozrządu

- simering

- termostat

i coś jeszcze - jakąś małą uszczelkę, ale nie pamiętam od czego... I to by było na tyle, a samochodzik chodzi jak nówka, tylko ciężko zapala w tym mrozie - olej gęstnieje :/

Na biegu jałowym jedzie do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności