Skocz do zawartości

problemy z przełączaniem na gaz


Gość przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek11

Witam. Proszę o pomoc, może ktoś miał odobny problem. Mam opla zafirę 1,8. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale wciąż są problemy z gazem. Teraz, gdy jest zima to prawie wcale nie jeżdżę na gazie. Niedawno był wymieniony termostat. Teraz jest ok. samochód pięknie trzyma temperaturę. Przełącznik gazu jest ustawiony, gdy auto osiągnie 30 stopni. Niestety albo długo, długo nic, albo po przełączeniu gaśnie samochód. Proszę o pomoc. Gdzie szukać przyczyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek11

a możesz coś więcej, orientujesz się co może być przyczyną. Ten samochód wiele razy był u gazownika i twierdzi, że wszystko jest w porządku

Edytowane przez przemek11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kiedy wymieniałeś filtry ?? i ile ma juz ta instalacja mam ten sam problem w astrze 1.6 16V niestety trzeba chyba przeczekać te mrozy :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód wiele razy był u gazownika i twierdzi, że wszystko jest w porządku

Ale co było w porządku? -Skoro twierdzi że było ok to oznacza, że musiał przełączać na gaz i silnik chodził, w przeciwnym razie jak mógłby powiedzieć że jest w porządku...? Jeżeli silnik chodzi na benzynie a na gazie nie, to chyba ewidentnie wina leży po stronie instalacji lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek11

Oczywiście, masz rację. Logika mówi, że jeżeli auto chodzi na benzynie a na gazie nie to wina leży po stronie instalacji lpg, ale praktyka mówi co innego.

W każdym zawodzie są ludzie, którzy coś potrafią i są ludzie, którzy udają,że coś umieją i biorą za to pieniądze. Reasumując, jutro odstawiam po raz kolejny samochód do gazownika zobaczymy, co teraz wymyśli, być może się uda znaleźć przyczynę. Chociaż jak do Niego dzwoniłem to mówił, że teraz przy tych mrozach co chwilę ktoś przyjeżdża z awarią. Tak więc wiele się nie spodziewam, pewnie zgoni na mrozy. BYLE DO WIOSNY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszukałbym innego gazownika bo ten obecny to raczej zwykły paprak.

 

Ja mam instalację sekwencyjną kturą sam zamontowałem i ustawiłem,dzisiaj rano temp spadła do -28.5*C odpaliłem silnik na PB po ok 5min bez problemu załączył się gas na biegu jałowym temp przełączenia mam ustawioną 15*C.

Edytowane przez KS2507

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

Problem lezy oczywiscie po stronie instalacji LPG..pewnie cos nie tak z parownikiem lub listwa wtryskowa..ewentualnie przycinaja Ci sie elektrozawory..jeden jest przy butli a drugi przy parowniku...jezeli sie nie otwieraja nie podaje gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek11

Witam. Samochód był u gazownika, podłączył do komputera, sprawdził wszystkie przewody i stwierdził, że mieszalnik nie może złapać temperatury. Twierdzi, że przy takich mrozach to normalne. Poradził żeby okryć mieszalnik. To tyle. Spróbuję, ale nie wiem czy to coś da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszalnik nie może złapać temperatury

znaczy się chodzi o parownik (in. reduktor), bo mieszalnik (in. mikser) to zupełnie inna rzecz w instalacji i temperatury łapać nie musi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności