Skocz do zawartości

Płyn chłodniczy.


Rekomendowane odpowiedzi

Za termostatem pozostały ok. 2,1 litra.

Wlałem prawie 5 litrów płynu firmy TOPDRIVE -35 stopni,

po kilku tygodniach płyn sie zwarzył, zmienił

kolor na szaro-zielony i zaczeła pływac w zbiorniku

wyrównawczym dziwna zawiesina.

Dopiero kilkukrotne płukanie układu woda destylowaną

i zalanie nowym płynem przywróciło czystość w układzie.

pozostaje kwestia lekkiego ryzyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapetopel

No więc właśnie - najważniejszy jest nie kolor, ale to, aby płyn był na bazie glikolu jak wspomniałem do chłodnic aluminiowych (bo taki typ chłodnic obecnie to standard). Zaleje ktoś zwykłe borygo albo petrygo i uszczelka pod głowicą szybko może być załatwiona.

A są jakieś płyny nie na bazie glikolu????,

co ma borygo i petrygo do załatwienia uszczelki pod głowicą???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Zadajcie sobie proste pytanie: po co kombinować?

Kupujecie koncentrat, rozrabiacie z woda destylowaną

do odpowiedniej temperatury (pamietajac ze w układzie

pozostało około 2 litry płynu za termostatem (Corsa C,

silnik Y17DT) i zalewacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleje ktoś zwykłe borygo albo petrygo i uszczelka pod głowicą szybko może być załatwiona.

bad rozwiń tą myśl proszę. W zeszłym roku na wiosnę zalewałem właśnie chyba Borygo (to różowe) po uwcześniejszym zapoznaniem się z instrukcją mojego Opelka i niby skład był OK więc co jest z tym płynem nie tak??

Zmieniać znowu na inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borygo czy petrygo nadawało się owszem do żuków, ale nie nadaje się do nowych aut z aluminiowymi chłodnicami, ponieważ potrafi wchodzić w reakcję z alu i powodować wżery. Oczywiście Boryszew ma niby nowe produkty oparte już na glikolu i przeznaczone do chłodnic aluminiowych, ale zanim zalejesz płyn, upewnij się, że wyraźnie jest napisane do jakich typów chłodnic jest przeznaczony a w składzie jest glikol. Generalnie ja tych dwóch producentów już nie zaleję do auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej po prostu udać sie do ASO i zanabyć drogą kupna koncetrat GM - wiesz że jest zgodny z normą producenta i wiadomo, ze auto jezdziło wcześniej na takim plynie - nie jest wcale taki drogi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapetopel

Boryszew produkuje specjalny płyn do chłodnic aluminiowych (tj. Borygo Alu), Petrygo zgodnie z nalepką można lać do chłodnic aluminiowych. Obydwa płyny były i są na bazie glikolu (pozatym wszystkie płyny są robione na bazie glikolu). Nie wiem skąd ktoś ma takie informacje że te produkty robią wżery w aluminium i wydmuchują uszczelkę pod głowicą. Mam u siebie zalaną chłodnice petrygiem już od 5 lat i wycieki się nie robią.

Edytowane przez mapetopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Mam u siebie zalaną chłodnice petrygiem już od 5 lat i wycieki się nie robią.

Dołączam się...petrygo... nawet dłużej bo 6 lat... Było troche problemów ale to w związku z tym że poprzedni właściciel lał co popadło :cenzura:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności