Skocz do zawartości

Na LPG gdy rozgrzany źle pracuje


Gość pawel1k7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel1k7

witam. Na wstepie prosze o nie usuwanie tematu poniewaz nie znalazlem podobnego do mojego. mam taki problem. kupiłem astre z silnikiem 1.4 8v + lpg (10 lat) przebieg prawie 300tys 2002r. na benzynie chodzi super. na gazie chodzi też ładnie dopóki temperatura nie wzrośnie ponad 90 stopni czyli jak się np stoi w korkach. objawy to nierówna praca silnika na lpg tak jak by chodził na 2-3 cylindry i zapala się check ale tylko chwilowo, gdy ptzelaczam na benz jest wszystko ok. do tej pory wymieniłem tylko olej i filtr powietrza i przeczyscilem krokowiec. podejrzewam moduł zaplonowy. mam może rację? spotkał się ktoś kiedyś z czyms takim? zamowilem juz interfejs wiec sprawdze bledy. i jeszcze pytanie co do bledow - jezeli wina lezy po stronie ukl zaplonowego to czy wywali bledy? bo nie jestem pewny czy jezeli check pali sie tylko chwile to czy z pamieta blad?

Edytowane przez pawel1k7
Capslock

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Zmień również :filterek lpg, przewody zapłonowe, świece, może być kilkanaście powodów.

A tak na marginesie, to gaz też ma 10 lat ?jak tak, to czeka cię legalizacja zbiornika? czy masz już to za sobą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel1k7

w maju czeka mnie legalizacja zapewne około 350zl będę w plecy;) a co do tematu czy świece filterek gazu czy też przewody wn powodowalyby tylko takie objawy tylko na gazie? aczkolwiek z rana na benzynie też trochę silnik poszarpuje ale tylko chwilę na ciepłym ok

Edytowane przez pawel1k7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Mogą powodowac...Jeśli przewody i świece nie są w dobrej kondycji to szukanie przyczyn może być bezowocne

Jeśli już 10 lat to zrób też regeneracje reduktora

Zczytaj kody usterek metodą błyskową-powinny być zapamiętane

Edytowane przez tomekc16nz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel1k7

dobra przewody i swiece zmienie jutro i moze z czytam bledy i naisze co i jak. a jak sie sprawdza metada blyskowa? bo nigdy sie w to sumie nie bawilem? i czy jest tu jakas osoba ktora wymieniala modul zaplonowy? chodzo mi o objawy poniewaz czytalem sporo w internecie i podobne objawy mial wlasnie modul badz cewka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Przy takich mrozach to czasem sie zdarzy...ale tak to jest jak nie wymienisz nic na czas... najpierw świece, kable filtry a potem można dalej walczyć... O kodach błyskowych jest -tyle- na forum :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel1k7

po dluzszej przerwie wrocilem:) a wiec tak: zmienilem swiece ktore i tak byly dobre. kable nie iskrza wiec tez sa dobre a zmieniac nie bede bo sa drogie. dodam ze spalanie w miescie oscylje w granicach 12-15litrow. zauwazylem ostatnio ze nie wzrasta mi temperatura gdy mam wlaczone ogrzewanie. gdy wylacze ogrzewanie to temp wzrasta prawidlowo. dzisiaj gdy go rozgrzalem do 97 stopni na gazie wszystko bylo ok dopoki nie wlaczyl sie wentylator. z chwila wlaczenia sie wentylatora silnik zaczal pracowac tak jak wczesniej czyli na 2 - 3 cylindry. podlaczalem go dzisiaj pod komputer i zero bledow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności