Skocz do zawartości

pytanie o sprzęgło do astry 1,7 td


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem prawdopodobnie padło mi sprzęgło.

Objawy są takie że na stój przy wałczonym silniku nie da się wrzucić biegów, w czasie jazdy się jakoś wrzuca ale zależy jak trafi raz wchodzi raz nie. Aby włączyć jedynkę muszę zgasić samochód, wrzucić bieg odpalić go a potem dopiero jakoś idzie ale jak mam światła to stoję gaszę i tak w kółko. skrzynia jest oki gdyż przejechałem na niej z awarią 50 km i normalnie wszystko chodzi tylko jak staję to jest kicha. Na zgaszonym silniku wszystko chodzi, biegi wchodzą wszystko jest ok. a jak włączę silnik na jedynce to mi sam jedzie czyli norma u diesla z tą tylko różnica ze to sie dzieje z wciśniętym do dechy sprzęgłem, wiec jak w dym nie trzyma.

Ale mi chodzi o coś innego.

W związku z tym mam pytanie muszę wymienić sprzęgło czyli koszty. A chce z nich zejść ile się da. Jest do wyboru kilka firm produkujących sprzęgła. Nie biorę pod uwagę tych tańszych bo mam diesla a sprzęgło to dość ważna rzecz. Jakiej firmy byście polecili? mam kilka propozycji koło 400 zł valeo, ściągane z hurtowni lecz np na allegro można valeo kupić znacznie taniej 290 zł, jak myślicie watro kupić takie sprzęgiełko?

 

coś takiego http://moto.allegro.pl/item244110203_sprzeglo_nowe_valeo_opel_astra_kadett_vectra.html

 

a czy takie coś warte jest uwagi? bo mnie coś nie przekonuje cena.

http://moto.allegro.pl/item244409280_nowe_sprzeglo_kpl_opel_astra_vectra_1_7_100_417.html

 

Obecnie siedzę w Katowicach i Chorzowie wiec może znacie jakieś sklepy gdzie niedrogo zakupię dobre i sprawdzone części.

 

Dłużej siedzicie w oplach więc mam prośbę o pomoc. z góry dziekuje

 

Narzazie ot tyle dobrze że znalazłem mechanika który mi to wstawi za 150 zł. chyba najtańsza opcja, podobno dobry, ale jeszcze szukam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie kupował bym takich czesci z allegro...moim zdaniem kupienie czegoś takiego to jak kupno na szrocie..lepiej zainwestować trochę więcej ale mieć pewność ze będzie na pewno z nim wszystko OK...A sprawdziles czy masz wszystko dobre w mechanizmie sprzęgła...Bo jak Ci sie sprzęgło nie ślizga i nie ma problemu ze zmiana innych biegów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie pierwsze: jeśli chodzi o części z allegro to raczej myślałem o sklepach z częściami firm luck lub valeo nie innymi, i raczej te oryginalne ze sklepów internetowych (krzycza koło 300 zl), do mojego silnika. wiec czy to są podróby, gdy sprzedaje sklep czy hurtownia?:)??? sam nie wiem.?

A odnośnie sprzęgła jest tak, że biegi wchodzą w górę jak już jadę, ale czasami jak redukuję to jak wysprzęglę to juz mam problem aby spowrotem wrzucić na jakiś bieg bo mi blokuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągnij najpierw linke na łapie skrzyni biegów o jakies 4 obr. Jesli to nie pomoze to masz wydatek.

Bez urazy kol.sayfonf, popuszcza się jeżeli się slizga taka jest prawidłowośc jeżeli by podciągnął to by dodatkowo wysprzęglił :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede musiał spróbować,

I jeszcze jedno pytanko z tego co sie dowiedziałem do mojego diesla podobno zakładano dwa rodzaje sprzęgieł, na początku tańsze a potem dużo droższe dlatego też w sklepach pytają sie jaki są dalsze oznaczenia silnika po x17dtl, po oględzinach silnika a dokładniej skrzyni biegów znalazłem jakieś cyferki, ale nie było tam oznaczeń x17dtl tylko dwa ciągi liczb czy ja dobrze patrzę, to jest wybite z tyłu w tylnej części skrzyni biegów za wajchą linki sprzęgła.

 

Może ktoś wie jak to jest dokładnie z tym sprzęgłem i typami sprzęgła w zależności od rodzaju silnika.

 

A i jeszcze jedno jak zajrzałem wczoraj do samochodu zobaczyłem iż linka jest trochę dziwnie luźna może jak ją naciągnę to coś zmieni, a i jak się biegi na sucho wrzuca to bardzo lekko wchodzą przy zgaszonym silniku i nie ma różnicy czy jest wciśnięte sprzęgło czy nie. A najgorsze jest to że nie mam czasu go do mechanika zaprowadzić, ale i tak liczę się z kosztami gdyż za bardzo na sprzęgle jeździłem.

 

Jeszcze jedno rozmawiałem ze znajomym mechanikiem z ASO i jak mu powiedziałem co jest, to stwierdził z tego co usłyszał że prawdopodobnie walnęła sprężyna od tarczy dociskowej bo często tak się dzieje, ale na 100 nie można być pewnym bez dokładnych oględzin.

 

Mam pytanie ma któryś z kolegów może przypadkiem dojście do tańszych części z hurtowni motoryzacyjnych, bo jak słyszę ceny detaliczne to mi sie słabo robi, a nie mam zbyt dużo funduszy na taki wydatek.

 

Z góry dzięki za pomoc i proszę o dalsze opinie.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak pisaleś pytano Ciebie o nr silnika , to czemu szukaleś go na skrzyni biegów ? Przy zakupie części często musisz podać nr silnika , były zmiany w zależności od rodzaju i roku produkcji silnika.

Po drugie - rzeczywiście , objawy wskazują na docisk. Przy startej tarczy sprzęglo "ślizga" się ale biegi zazwyczaj wchodzą w miarę dobrze. Może to być jeszcze łapa ta ze skrzyni , ale to rzadki przypadek.

No a Allegro ? Różnie to bywa...

Ja preferuje sklep w okolicy , znajdź w miarę tani i zawsze rób w nim zakupy, jak już Cię zapamiętają to upomnij sie o rabat , a zresztą , zawsze można spróbować potargować się ;)

Ja wypracowałem sobie 10% zniżkę a i w razie reklamacji nie ma problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności