Skocz do zawartości

AIR BAG Corsa D


Gość grepal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem Corsę D która miała niefortunne zatrzymanie bezpośrednio na czujniku uderzeniowym. Auto nie było praktycznie uszkodzone ale wystarczyło żeby wystrzeliła poduszka pasażera i szlak trafił oprócz poduchy deskę, i napinacz (kupiłem auto z uszkodzonym niby tylko zderzakiem, bo deskę ktoś zregenerował i nic nie było widać-ale po nitce do kłębka i doszedłem do tego że problem jest złożony).

Kupiłem już nową oryginalną deskę, zamówiłem poduszkę i napinacz, jak tylko przyjdą szybko zakładam, bo nie wyobrażam sobie jazdy takim autem. Podłączenie do kompa w ASO kosztuje 150 zł, chciałbym usunąć wszystkie przyczyny błędu poduszek, żeby nie płacić 150 x "ilość podłączeń".

Proszę o sugestie co i jak zrobić żeby w aso podpięli opelka pod kompa tylko raz, usunęli błąd i żeby działało wszystko dalej prawidłowo.

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze będziesz musiał wymienić sterownik poduszek. Jest w nim zapisana informacja o wystrzelonych poduchach, napinaczach i nie wykasujesz tego podpinając pod kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Gdzie można naprawić sterownik/moduł poduszek (8 AIR BAG), ile to trwa i ile kosztuje? Pytam ile trwa, bo gdzieś czytałem, że bez modułu auto nie zapala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można naprawić sterownik/moduł poduszek (8 AIR BAG), ile to trwa i ile kosztuje?

ogłaszają się na necie spece co kasują crash datę ze sterownika, ale według mnie to igranie, bo nie wiadomo potem jak taki sterownik się zachowa...

Jednak powinno się kupic nowy lub ewentualnie używkę z auta które miało całe poduszki...

 

gdzieś czytałem, że bez modułu auto nie zapala...

nie wiem jak cd ale corsa c i golf odpala bez modułu...

 

jesli kupisz nowy to w aso skasowanie błedu + programowanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że mam pecha:( - kilka dzwonków nie z mojej winy bez możliwości ich uniknięcia. W jednej sytuacji poduszka pomogła wyjść bez szwanku, więc ważne jest żeby wszystko było ok. Nowy ok 700 zł a używane nie wiadomo czy nie robione:(

Dzięki za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Temat nie jest jeszcze zakonczony...

Zamówilem napinacz 1 bo widziałem że wystaje z niego linka, dowiedziałem się jednak że to nie wszystko:(

Możecie powiedzieć (napisać) jak to jest z tymi napinaczami?

Wybiło poduszkę pasażera i prawy napinacz.

Czy powinienem do napinacza dokupić z automatu dopinacz i czy to prawda że z lewej strony(kierowcy) również trzeba wymienić cały zestaw?

Jednym słowem- żeby było ok trzeba wymienić komplet 2x napinacz + 2x dopinacz?

O ile to możliwe proszę o realną odpowiedź...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności