Skocz do zawartości

Dziwna sprawa - ciągłe zapowietrzanie


Gość mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mpendzik

Witam serdecznie - opadam z sił :-) Wyjasnie odrazu o co chodzi.

Samochód raz odpala, raz nie odpala. Zero błędów z odczytu na kompie w serwisie Opla i u innego mechanika.Wymieniono już:

węzyki przelewowe, uszczelniacze trawersów, zaworek zwrotny przy pompie z podkładkami miedzianymi, filtr paliwa...

Jeżeli się zapowietrzy i otworzy się filtr paliwa to jest pełny... Nie wiem gdzie szukać - czyżby sama pompa się zapowietrza ??

Wczoraj auto odpaliło po 3 kręceniu rozrusznika w warsztacie po całym dniu stania. Mechanik stwierdził, że raczej wina pompy i postawił samochód w innym garażu z lekkim spadkiem... Dziś rano poszedł z plakiem a tu samochód zapalił z pół obrotu... Mechanik mówi że normalnie zgłupiał :-)

Co jeszcze można zrobić. Zaproponował że jak będzie miał czas to zanuży węzyk prosto z pompy w bańce 5litrów z ropą i wtedy po nocy jak odpali to nie pompa...

Kurcze - pomocy bo normalnie nie wiadomo kiedy auto odpali.

Pozdrawiam :-)

P.S.

Oczywiście samochód to zafira 2.0 DI 82km

Edytowane przez mpendzik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem dokładnie ten sam problem ciągłe zapowietrzanie raz palił dobrze raz nie chciał zapalić i też zacząłem od wężyków przelewowych poprzez uszczelnienia trawersów zaworek zwrotny dekiel na filtrze paliwa i w końcu na regeneracji pompy się skończyło po telefonie do serwisu bosch i wytłumaczeniu co się dzieje i co zostało wymienione serwisant stwierdził że to wina pompy i niestety miał rację....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

witam miałem dokładnie ten sam problem ciągłe zapowietrzanie raz palił dobrze raz nie chciał zapalić i też zacząłem od wężyków przelewowych poprzez uszczelnienia trawersów zaworek zwrotny dekiel na filtrze paliwa i w końcu na regeneracji pompy się skończyło po telefonie do serwisu bosch i wytłumaczeniu co się dzieje i co zostało wymienione serwisant stwierdził że to wina pompy i niestety miał rację....

 

A można zapytać ile Cię wyniosła ta regeneracja ? i czy dali gwarancje ?

Dziś np. samochó po 14 godz. stania odpalił pod pół orbrotu bez żadnego dławienia ani nic...

Co dziwne wczoraj po paru godzinach nie podgrzewał świec, bo nie świeciła się kontrolka i nie odpalił. Dopiero włożyłem bezpiecznik do takiego układu oszukującego komputer i świece podgrzały się i brummmm... pali...

Dziwna sprawa - może się odpowietrzył wczoraj, bo go przegopniłem pożadnie... poobserwuje jeszcze - zobaczymy - pompa to ostateczność :-)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Witam ponownie - nie chce zakładać nowego tematu ale wpadłem na pewien pomysł - pewnie nic odkrywczego, ale czy nie myślał ktoś nad tym, żeby przewód przelewowy, (ten który idzie z pierwszego trójnika do pompy) przeciąć w połowie, kawałek przy pompie szczelnie zaślepić, a przewód z trójnika wpiąć w powrót za pompą ( tam gdzie się powinno prawidłowo odpowietrzać układ paliwowy wg. sam naprawiam)??

Teoretycznie eliminuje to problem z nieszczelnymi przelewami i trawersami - czyli pozbywamy się zapowietrzania. Powietrze w żaden sposób nie dostanie się wtedy do pompy, tylko jeżeli już to poleci do baku...

Co o tym myślicie - szkody dla silnika i dla pompy nie powinno być raczej żadnej. Pompa będzie wtedy ciągnęła paliwko tylko od strony filtra paliwa...

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Samochód od ostatniej wizyty u mechanika i wymianie tego zaworka przy pompie oraz filtra paliwa na oryginał - po 5 dniu postoju na płaskim postoju odpalił od strzała...

Mam nadzieje że ten test wykluczył zapowietrzanie...

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności