Skocz do zawartości

trzaski w radyjku tylko przy włączonym silniku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mariusz774, po co z allegro,kupisz i kicha.Podjedz do sklepu-serwisu CB i mozesz za parenascie zł kupic i wpiąc sie filtrem do alternatora lub druga opcja w kabel czerwony od zasilania. Mozliwe,ze szczotki w altku tak zakłócają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego podłącz radio bez anteny i głośnością podjedz na maksa, SQ na zero tak radio może grac całe dnie, nic nie spalisz, ani nie uszkodzisz radia ale nie możesz wciskać mikrofonu (nadawania) bez wkręconej anteny. Jeżeli na odsłuchu dalej będziesz słyszał silnik w radiu, to spróbuj pociągnąć kabel prosto od akumulatora, tylko nie zapomnij o tym, żeby był bezpiecznik na tym kablu 2A(ampery). Jeżeli tego nie będzie słychać (alternatora), to niestety, ale jeżeli będziesz miał możliwość zmiany anteny na stałe, to zmień. Jest taka zasada (która w sklepie ci nie powiedzą), że anteny na magnes niestety ale są bardzo podatne na zakłócenia z zewnątrz, czyli (alternatory, komputery w aucie, silniki wycieraczek itp.), bo to co mi sie wydaje, to niestety te zakłócenia nie idą po zasilaniu, ale idą po antenie. Filtry nic ci w tedy nie pomogą i to będzie tylko wyrzucenie kasy w błoto, a podstawa to jest usuniecie przyczyny a nie leczenie skutków. Pozdrawiam

 

Używaj proszę znaków interpunkcyjnych/Tajga75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Podepne sie pod temat. Mam pytanko jak to jest z szumami w radiu CB czy w aucie z silnikiem diesla beda one wieksze niz w benzynie? i czy tti 770 ma filterek przeciwzakloceniowy tak jak tti 880?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość andrzej_m55

w moim radiu nie ma ASC (automatyczna blokada szumów) jak i większość radyjek

czy jest coś co można wmontować do radyjka i zastąpić to nieszczęsne ASC :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej_m55 napisał:

w moim radiu nie ma ASC (automatyczna blokada szumów) jak i większość radyjek

czy jest coś co można wmontować do radyjka i zastąpić to nieszczęsne ASC

Zainstalowanie ASC wymaga ingerencji w układy radia a więc wymaga doświadczenia. Nie słyszałem aby ktoś to robił zwłaszcza, że fabryczne ASC w niektórych radiostacjach wymaga poprawek.

Natomiast w Twoim radiu, w/g mnie bardziej dotkliwym jest brak RF-Gaina.

 

Gary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Gary, jest tak napisane

10-cio punktowy S/RF -meter sygnalizuje moc odbieranego sygnału (odS0 do S9 +30) w czasie odbioru oraz moc nadawania (0-4W) w czasie nadawania

jest jeszcze coś takiego (ESP jest to elektroniczny procesor modulacji ) i tu jest mniej szumów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Andrzejku piszesz o paramatrach radia i to jest znane. Ja nastomiast piszę czego w tym radiu brak a co ma też wpływ na odsłuch. RF-gain to taka gałka do regulacji czułości radia szczególnie przydatna funkcja w mieście( i nie tylko) Jak radio za dużo szumi to skręcasz RFG do granicy szumów i masz spoko w aucie. Zasięg się zmiajsza, szumów mniej bo słyszysz jedynie radiostację silne.

Nie chcę Ciebie martwić ale to radio nie jest najlepszym wyborem a w tej cenie jest znacznie więcej możliwości.

Zreszta zależy do czego radio potrzebujesz, bo jak antymisiek to ujdzie, chociaż lepszym rozwiazaniem jest znacznie tańszy Uniden520XL. Generalnie chodzi o to aby radio nie przeszkadzało w czasie jazdy szumem i gwizdami i jeszcze innymi zjawiskami akustycznymi, no ale cena radiostacji spełniajączych takie wymagania zaczyna się od 500,-

Przykładem takiego radia zapewniającego ciszę i komfort jest President Walker ale nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Gary

 

O antenie nie piszę bo pisałem w innym wątku a musiałbym wnikać w teorię właściwości nadawczo odbiorczych anten a to rozległy temat.

Ponawiam jednak twierdzenie: SWR nie ma wpływu na odbiór i nadawania radia co najwyżej może, ale nie musi, być przyczyną problemów z końcówką mocy radiostacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności