Skocz do zawartości

"Dłuższe" wycieraczki w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja Zafirka, jak zresztą chyba wszystkie Zafiry A, ma z przodu wycieraczki 60cm, ale tak na oko, to one nie wycierają około 20% powierzchni szyby. Zwłaszcza w środkowej części, pod lusterkiem, zostaje dużo nie przecieranej powierzchni. Pytanie - czy można w Zafirze zastosować dłuższe wycieraczki "bezprzegubowe", o rozmiarze 65 cm? Czy ktoś takie już kiedyś założył i może potwierdzić czy nigdzie nie "haczą"? Sprawdzenie empiryczne przeze mnie raczej mi się nie uśmiecha, przy koszcie 70 zł za jedno dobre pióro :) Byłbym wdzięczny za info.

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie od strony pasażera na pewno nie wejdzie dłuższa bo się "nie miną";)

Jedynie od strony kierowcy można by poeksperymentować ale wtedy chyba nie bardzo to będzie wyglądac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well... Chyba pozostaje mi tylko wykonać eksperyment samemu. Muszę tylko znaleźć jakieś "badziewia" za parę złotych do sprawdzenia. Wynikami oczywiście się podzielę :D

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jak testy dluzszych wycieraczek?

Tez mnie denerwuje, ze standardowe zostawiaja dosc duza martwa strefe

w okolicach lusterka.

Przy okazji jakiej dlugosci wycieraczki stosujecie i jakiej marki polecacie?

I co na tyl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak testy dluzszych wycieraczek?

Tez mnie denerwuje, ze standardowe zostawiaja dosc duza martwa strefe

w okolicach lusterka.

Przy okazji jakiej dlugosci wycieraczki stosujecie i jakiej marki polecacie?

I co na tyl?

Znalazłem jakieś badziewne (po 10zł) wycieraczki o dziwnej długości 61 cm. Założyłem i działają aż dziw bierze, że takie chińskie badziewie może tak dobrze i bezgłośnie wycierać szybę. A "martwa strefa, wbrew pozorom że to "tylko" 1 cm, zmniejszyła się wyraźnie. Dłuższych nie kupowałem, bo były tylko typu "płaskiego", wiesz, te bez "stelaża", i przez to drogie pierońsko :wink: A poza tym, to chyba jednak 63cm (takie znalazłem) już by się nie zmieściły.

 

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw bierze, że takie chińskie badziewie może tak dobrze i bezgłośnie wycierać szybę

Do asi kupiłem ostatnio wycieraczki, co prawda nie chińskie, a niemieckie, ale za komplet zapłaciłem 19 zł... Śmigają po szybie aż miło! Nie skaczą, nie piszczą i zbierają bardzo ładnie :idea: Znajomy który kupił za duże pieniądze wycieraczki Valeo i Bosha, z których jedna nie zbiera, a druga skacze i hałasuje był w szoku jak zobaczył moje :wesoly::wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuję same wkłady-są w Bricomarche za 8 pln 2 gumki ze stalkami.Kupuję je bo są powlekane grafitem i potrafią kilka miesięcy wytrzymać a te reszte badziewi omijam z daleka.Raz kupiłem cały komplet wycieraczek firmy "no name" to się kładły po szybie bo niespasowane do uchwytów były i miały luzy jak rajtuzy.

Mam oryginalne boscha uchwyty i wymieniam tylko te gumki.Troszkę brudna praca bo grafit brudzi ale kombinerki i nożyk wystarczą + 10 minut dłubania i śmiga.Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności