Skocz do zawartości

Drgania kierownicy w astrze classic podczas szybszej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Panie i panowie forumowicze!

W mojej astrze classic (rocznik 2000) pojawił się problem mocnego drgania kierownicy przy prędkości ok. 110-120 km/h. Drgania zanikają, gdy zwolni się do 100 km/h, a koledzy twierdzą, że to są źle wyważone koła lub zużyte elementy układu kierowniczego. Czy ktoś z was miał podobny problem, a jeśli tak to co właściwie się dzieje i czy taka przypadłość wymaga natychmiastowej naprawy?:)

 

Pozdrawiam

 

Namsos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Panie i panowie forumowicze!

W mojej astrze classic (rocznik 2000) pojawił się problem mocnego drgania kierownicy przy prędkości ok. 110-120 km/h. Drgania zanikają, gdy zwolni się do 100 km/h, a koledzy twierdzą, że to są źle wyważone koła lub zużyte elementy układu kierowniczego. Czy ktoś z was miał podobny problem, a jeśli tak to co właściwie się dzieje i czy taka przypadłość wymaga natychmiastowej naprawy?:)

 

Pozdrawiam

 

Namsos

dokładnie nie wywazone kola chyba ze masz felgi z innego auta i nei apsuje otwór centrujacy(chyba sie tak to nazywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

możesz mieć jeszcze zużyty bieżnik lub pęknięcia osnowy, przez to robią się bąble a nawet takie niewidoczne powodują drgania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Koła mam te same od nowości (po pierwszym właścicielu rzecz jasna), opony zawsze zmieniam w tym samym zakładzie i do tej pory nie było żadnego problemu z wyważaniem, a felgi też nie były nigdy uszkodzone, ale być może nie zawadzi, żeby chłopaki sprawdzili wyważenie. Koncówki drążka kierownicy nie były zmieniane od nowości (teraz to jest 87 000 km przebiegu) więc może tutaj leży pies pogrzebany?:)?

 

Pozdrawiam

 

namsos

 

[ Dodano: Pon Maj 22, 2006 20:29 ]

Bardzo dziękuję Panowie za cenne rady, a fakt faktem, że przyjemne to nie jest, kiedy podczas szybszej jazdy ręce latają na fajerce jak przy chorobie Św. Wita. Krótko mówiąc jakiś fachura musi się nad problemem pochylić.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

na miłośników opelka zawsze można liczyć

 

namsos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

znaczy że opony mają 6 lat? to chyba czas na zmianę.

Poza tym nawet zwykły najazd na krawężnik może niewidocznie, ale ze skutkiem, wykrzywić felgę, co spowoduje drgania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak się właśnie zastanawiałem czy 6 lat użytkowania opon to nie jest wystarczający okres, aby je zmienić, ale goście co mi je zawsze zmieniają stwierdzili, że jeszcze są ok. Podobnie zimowe, ale jeśli to jest przyczyną bicia na kierownicy no to faktycznie nie ma rady i trzeba będzie nabyć nowe.

 

Pozdrowienia

namsos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

6 lat? uzytkowani? :) już dawno powinny być wymienione. .!!! a co do koncówke to nic Ci nie stuka w zawieszeniu?? na naszych lubeslkich drogach?? ;/ koncówka to groszowa sprawa wymien dwie od razu bo zbierznośc będziesz musiał dwa razy robić.. ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
wymien dwie od razu bo zbierznośc będziesz musiał dwa razy robić..

 

Koncówki da się wymieniać bez ustawiania zbieżności, robiłem to już kilka razy, wystarczy suwmiarka, korektor i rysik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności