Skocz do zawartości

Problem z TC Opel Vectra B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem tutaj nowy :) to nie wiem co i jak jeszcze.

Mam problem z Moją Vectra B 1999r. Mam w niej silnik 2.0 16V z gazem. Nigdy wcześniej nie miałem problemu z TC.. aż do tej pory. A objawy są takie.. TC wszystko działa jest ok. aż do momentu gdy jadąc dodam więcej gazu aż koła się obrócą w tedy się zapala i się wyłącza .. lecz natomiast gdy ją wyłączę zrobię tak samo i potem ją włączę to nic mi nie świeci. lecz gdy znów nastąpi szybkie obrócenie koła znów się zapala...

 

 

Jeśli ktoś by wiedział o co chodzi proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zapala i sie wylacza ??

 

TC aktywne powoduje mruganie kontrolki podczas utraty przyczepnosci

tak sygnalizuje jego prace obroty kol sa zdlawione

 

nieaktywne (swieci sie kontrolka caly czas) kola beda sie krecic jak szalone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bo mam z nią problem , TC jest aktywne i wszystko jest ok dopóki koła nie zaczyna się kręcić tak jak powiedziałeś (jak szalone ) :). Bo jeśli lekko dodasz gazu TC działa i kontrolka mruga. Natomiast jesli dasz wiecej gazu kola zaczną sie szybciej obracać i zapali się kontrolka TC i świeci caly czas. Lecz gdy zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz TC jest aktywne aż do momentu szybszego obrócenia koła. podpiąłem kompa do niej i pokazał błąd 0240. ( 0240 Czujnik ciśnienia doładowania „B" ) Co to może być? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem kompa i z czytalem. wykazało jeden błąd ( 0241 ) i zczytalem to z ABS i TC. Zapomnialem jeszcze dodac ze to sie stalo po tym jak strzelil mi w filter lekko. I od tego momentu zaczelo sie tak dziac. wtedy tez zaswiecil sie sheck engin. podpialem kompa i wykazal ze przeplywomierz. jeszcze go nie wymienilem ale na dniach to zrobie. Co to moze byc?? :( moze to byc zalezne tez od tego przeplywomierza?? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie gazu. W mojej viki gaz chodzil bez problemu. Wszystko bylo ok TC sprawowalo sie bez zarzutów. Nie było żadnych problemow przez to ze gaz ma założony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym odczytywales bledy kolego

zeby odczytac bledy ABS TC

tzeba wejsc w zakladke tej opcji

a nie w silniku odczytywac bledy

 

podajesz najpierw 0240 i opis bledu od silnika

a nie od ABS TC

teraz ze 0241 wyskoczylo

i o przeplywce jeszcze smarujesz

 

strzelil gaz moze uszkodzil czujnik w przepustnicy

stad jaja z TC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy odczytywałem komputerkiem diagnostycznym mini diag czy jakoś tak. I wchodziłem w zakładkę ABS TC i taki błąd pokazało ( 0241 ) .

 

Zorbie dokładne oględziny jeszcze raz.

 

 

 

edytuj post

a nie walisz jeden za drugim

Gawlak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności