Skocz do zawartości

Poczatek sezonu jesienno-zimowego: dodatkowe swiatla mijania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio duzo zaczalem jezdzic w nocy, a ze wzgledu na sezon bedzie tak coraz czesciej, chcialbym jakos pomoc swoim oczom :)

W jaki sposob najlepiej polepszyc widocznosc w nocy?

W szczegolnosci chodzi mi dodatkowe swiatla mijania (dlugie mam mocne). Gdy z naprzeciwka jedzie sznur samochodow, brakuje mi swiatla na drodze, w szczegolnosci na poboczu.

 

W najblizszych dniach pobawie sie troche (urlop) i posprawdzam instalacje (nie wiem nawet czy mam na przekaznikach, wczesniej mnie to nie interesowalo), moze wymienie zarowki na tzw +50%, ale chcialbym cos wiecej.

 

Ze wzgledow finansowych wykluczam przejscie na ksenony.

 

Myslalem o zestawie Helli - dodatkowych modulow reflektorowych 50mm (choc cena tez mnie zmrozila).

 

http://www.hella.com/produktion/HellaPL/WebSite/MiscContent/Download/Drivers/Lightshow_06_PL_3.pdf

str 7 z 11

 

Czy sa jakies alternatywy (tansze/lepsze)?

 

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z takimi dodatkowymi swiatlami? Pomagaja?

 

Dziekuje,

 

PS.Witam wszystkich na forum :D moj pierwszy raz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że do Astry chcesz dodatkowe światła, bo w tej klasie to Astra ma jedne z najlepszych. Ja jeżdżę na żarówkach Philips +30% i w zupełności mi wystarczają. Może przejedź się najpierw na stację diagnostyczną niech sprawdzą ustawienia koszt takiego zabiegu powinien się zamknąć w granicach 30 zł.

 

Co do ksenonów to musisz pamiętać że oprócz zmiany całego klosza to trzeba mieć także spryskiwacze reflektorów.

 

Możesz spróbować Philipsów +50%, zawsze to trochę taniej niż montaż nowego oświetlenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważny jest stan przedniej szyby (o czystości nie wspomnę). Sam niedawno widziałem różnicę pomiędzy szybą 10 letnią ,a nową - w warunkach ostrego słońca/nocnych różnica jest kolosalna. Osobiście jeżeli jeździł bym więcej nocami nawet nie zastranawiał bym się nad jej wymianą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ez mi sie tak wydawalo :) bo lubie nawet jezdzic w nocy (mniejszy ruch), bo mam dobre swiatla... Dopoki mi z mroku tropiacy weza nie wszedl na ulice... To ze go nie trafilem to nie moja zasluga, tylko weza, ktorego tropil - akurat wpelzl na pobocze :D

 

Dlatego chce wzmocnic swoja swiatla mijania (dlugie mam naprawde mocne). Hella H7/HB3.

 

Tylko tak sie nad tym wszystkim zastanawiam. Za takie dwie lampki Helli (o ktorych myslalem to 2*377~=800zl). W zwiazku z tym ze i tak mam jeden uchwyt reflektora pekniety a w drugiej lampie nadpekniety, moze jednak warto dolozyc ok 600zl do ksenonow? I nie bawic sie w dodatkowe lampki ktore mi ktos 3minuty jest w stanie ukrasc?

 

Sam juz nie wiem...

 

Niedlgo urlopik wiec sobie na wszystko ze spokojem popatrze...

 

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2007 10:48 ]

Klosze mam raczej czyste i naprawde jasne/przejrzyste...

 

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2007 10:51 ]

Pewnie kombinacje zaczne od ponownej regulacji i zarowek +30/50%.

Nawet nie wiem czy mam na przekaznikach te lampy wiec tez to sobie sprawdze...

 

to juz moze dac duzo. Potem sie zobaczy ;)

 

BTW: ile kosztuje uklad spryskiwaczy na reflektory? Nie moge takiego czegos nigdzie znalezc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności