Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1,5D


Gość Acin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam opla corsa 1, 5D (bez turbiny) od niedawna mam taki problem, gdy silnik się zagrzeje to zaświeca się kontrolka oleju i nie wiem, czym to jest spowodowane. Olej wymieniałem w lato razem z filtrem oleju gdybyście mi mogli poradzić, co mam zrobić żeby się to już więcej nie powtórzyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość djrafix

Mam pytanie odnośnie spalania paliwka w tym aucie. Mam wymienione wszystkie filtry,auto odpala ladnie, natomiast spalanie na 100km wyszlo mi 10L :o. Nalałem na full,ujechałem 100km a wskazówka na 40L. Co to moze byc?-wtryski?, pompa do oględzin jakiejś regeneracji?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze wskazowka opadla

moze sie zawiesza plywak

sprawdz ile paliwa faktycznie wybylo z baku

czuli zalej go znowu do pelna i policz spalanie

 

btw

''w tym aucie'' to znaczy w ktorym ??

corsie B ,zafirze A czy TDI z awatatra ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''w tym aucie'' to znaczy w ktorym ??

corsie B ,zafirze A czy TDI z awatatra ??

Dobre pytanie.

 

Wyimj pływak i zobacz czy nie jest pęknięty. Ale najpierw przejedź się po prostym odcinku drogi bo te wskaźniki strasznie powoli pracują. Wjedzies na rondo i pokazuje ci 10 l mniej, ale jak skręcisz w prawo to będzie kilka litrów więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djrafix

W mojej corsie B. Zafire juz pogoniłem:). Dokładnie, jak sie stoji pod górką to tez zaniża, może być peknięty pływak??. Spalanie mi wychodzi ok, przejechałem łącznie 150km nalałęm znów na full i weszło mi 8,72L. Za 50zł:). Więc spalanie wychodzi oki koło piątki z kawałkiem.

Edytowane przez djrafix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Pływak nigdy nie pokazuje relanego poziomu tylko około. Jest tak, że nie spada a na gle leci jak :cenzura::D Tak jest u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marcineke

Tez mam Corse B 1,5D która okropnie dużo pali niestety po tankowaniu nic się nie wyjaśniło.Jeźdze do pracy 2,5 km w jedną stronę więc jak paliła 9 litrów to sie nie dziwiłem ale ostatnio na 260 km zrobiłem 210 w trasie bardzo delikatnie muskając gaz to wciągła 24 litry ON.A co gorsza jak temperatura spadnie poniżej zera to muszę go grzać 3 razy(świece sprawdzone i wszystkie grzeja)a jak jest -10 stopni to nie odpala.W moich okolicach ciężko o mechanika a jak jest to naprawia jak się auto zepsuje a nie jak jeździ.Jak jest ciepły to pali super więc wykluczyłem regulacje zaworów, filter powietrza wymieniony.bardzo lubię moją Corsinkę ale czas może pokazać iz nie był to najlepszy wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Corse B 1,5D która okropnie dużo pali niestety po tankowaniu nic się nie wyjaśniło.Jeźdze do pracy 2,5 km w jedną stronę więc jak paliła 9 litrów to sie nie dziwiłem ale ostatnio na 260 km zrobiłem 210 w trasie bardzo delikatnie muskając gaz to wciągła 24 litry ON.A co gorsza jak temperatura spadnie poniżej zera to muszę go grzać 3 razy(świece sprawdzone i wszystkie grzeja)a jak jest -10 stopni to nie odpala.W moich okolicach ciężko o mechanika a jak jest to naprawia jak się auto zepsuje a nie jak jeździ.Jak jest ciepły to pali super więc wykluczyłem regulacje zaworów, filter powietrza wymieniony.bardzo lubię moją Corsinkę ale czas może pokazać iz nie był to najlepszy wybór.

 

ja jeżdżę po 5km w jedną stronę do pracy reszta po mieście w tym nie raz korki 6,5L/100km i tak od lat. 24L/100km !!!kolego gdzieś masz "dziurę w baku" bo to spalanie jest niemożliwe a złe odpalanie jest spowodowane przez zapowietrzony układ przez wyciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcineke

ja jeżdżę po 5km w jedną stronę do pracy reszta po mieście w tym nie raz korki 6,5L/100km i tak od lat. 24L/100km !!!kolego gdzieś masz "dziurę w baku" bo to spalanie jest niemożliwe a złe odpalanie jest spowodowane przez zapowietrzony układ przez wyciek

Żle mnie zrozumiałeś na 24 litrach zrobiłem 260 km co daje jakieś 9,23 l na 100 km.A miala palić 4-5 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie zrozumiałeś na 24 litrach zrobiłem 260 km co daje jakieś 9,23 l na 100 km.A miala palić 4-5 litrów

aha racja sorry :)

faktycznie że auto w trasie pali około 4.5-5L . 9L to zdecydowanie za dużo

jeśli na luzie wiśnie gaz prawie do połowy i nie kopci na czarno to wtryski są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności