Skocz do zawartości

Ilość paliwa w baku a odpalanie


Gość mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mpendzik

Witam serdecznie

Czy ilość paliwa w baku może mieć wpływ na odpalanie ??

Jeżeli wskazówka pokazuje mniej niż pół baku, to mam problem z odpaleniem - tak jakby się zapowietrzał....

Jeżeli jest powyżej połowy baku, to samochód stoi 5 dni i odpala bez problemu od strzała....

O co może chodzić ?? Przelewy, trawersy, zaworek zwrotny przy pompie wymieniony - zero błędów po podłaczeniu do techa

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madman81

Witam,

Mam to samo w silniku Y20DTH i nie przeszkadza mi to dopuki jest zimno latem jak się nagrzeje na słońcu jest gorzej muszę kręcić z 30 sekund ,mechanicy nie mogą nic znaleść i mówią że to pompa i tak już jeżdźe dwa lata.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Głupi problem... ja oddaje na przegląd baku i tego smoka co tam siedzi - nie ma bata - musi gdzieś tam łapać powietrze...

Dam znać jak odbiore od mechanika.

Jakby pompa była niesprawna, to pewnie poziom paliwa nie miałby wpływu na to czy zapali, czy nie...

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy ilość paliwa w baku może mieć wpływ na odpalanie ??

Jeżeli wskazówka pokazuje mniej niż pół baku, to mam problem z odpaleniem - tak jakby się zapowietrzał....

Jeżeli jest powyżej połowy baku, to samochód stoi 5 dni i odpala bez problemu od strzała....

O co może chodzić ?? Przelewy, trawersy, zaworek zwrotny przy pompie wymieniony - zero błędów po podłaczeniu do techa

Pozdrawiam

kolego jeżdżę zafirą parę lat takiego przypadku nie miałem ale tak sobie myślę że jeżeli po odpaleniu pracuje równo to bardziej mi to wygląda na cofanie się paliwa do zbiornika niż zapowietrzanie może się mylę ale weż to pod uwagę

 

i jeszcze jedno aby upewnić się że to rzeczywiście brak paliwa jest przyczyną ciężkiego odpalania to weż popuść nakrętkę na przewodzie paliwowym od pompy do wtryskiwacza ,przy wtryskiwaczu i poproś kogoś niech zakręci ci rozrusznikiem wówczas będziesz wiedział po jakim czasie tryśnie paliwo

Edytowane przez zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Wczoraj odpaliłem zafirkę na plaka - podjechałem na orlen i zatankowałem 15 l ON tak żeby było więcej niż pół zbiornika.

Nastepnie zostawiłem auto u mechanika. Po dokładnych oględzinach przewodów paliwowych wyszło że pod spodem auta w przewodzie powrotnym do zbiornika była nieszczelność - podobno w miejscu gdzie miały być jakieś złączki a okazał się być gumowy przewód.

Wg. mechanika to też mogło powodować zaciaganie powietrza albo wypychanie paliwa do zbiornika...

Zobaczymy - musze teraz wyjeździć troche paliwa - dziś oczywiście auto odpaliło momentalnie z pół obrotu....

Pozdrawiam serdecznie

 

P.S.

Ma ktoś z kolegów może rysunek albo zdjęcie jak wyglądają te przewody paliwowe w baku - ogólnie chodzi o to jak to wszystko wygląda w środku zbiornika paliwa - bo może tam gdzieś pojawiła się nieszczelność...

 

"kolego jeżdżę zafirą parę lat takiego przypadku nie miałem ale tak sobie myślę że jeżeli po odpaleniu pracuje równo to bardziej mi to wygląda na cofanie się paliwa do zbiornika niż zapowietrzanie może się mylę ale weż to pod uwagę"

A czym może być spowodowane takie cofanie się paliwa ?? myślałem że zapowietrzenie jest przyczyną cofania :-)

Pozdrawiam

 

A więc tak :-)

Zamontowałem na tym przewodzie co się powinno książkowo odpowietrzać gumową gruszkę z zaworem zwrotnym i wygląda na to, że to nie zbiornik... teraz zatankowane jest na full a po odpaleniu gaśnie. Za drugim razem jak odpali to lecą bąbelki powietrza.

Zrobiłem teraz tak, że odłączyłem z pierwszego trójnika od przelewów ten przewód co idzie do pompy. Przewód do pompy zaślepiłem a przewód z przelewów wpuściłem do małej buteleczki. Paliwo z przelewów leci czyściutkie - czyli trawersy ok. Natomiast co jakiś czas w przewodzie tym od trójnika do buteleczki pojawia się co jakiś czas przerwa - tak jakby bąbel powietrza.

Przejechałem się niedawno 50 km i przegoniłem Zośkę co by się dokładnie odpowietrzyła i jutro rano zobaczę czy odpali. Jak nie - to wywalę ten filtr cały i włożę jakiś od VW. Jak to nie pomoże to chyba niestety pompa...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro wymieniłeś wkład filtra z uszczelkami i nic ,mam podejrzenia co do uszczelnienia pompy ale obawiam się że to robota dla specjalisty .

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Ominąłem filtr paliwa i zastąpiłem go nowym filtrem z golfa td ,plus do tego przezroczyste przewody... Wyszło że powietrze leci z baku a po zgaszeniu auta na odcinku filtr - bąk paliwo w momencie spływa do zbiornika .

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba założyć zawór zwrotny bo ponieważ zbiornik paliwa jest niżej to musi być zawór zwrotny sprawdż go

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Zaworka zwrotnego fabrycznie niema - ale założyłem sam na zasilaniu wywalając te szybkozłączki bliżej baku...

Wygląda na to, że to była wina filtra paliwa z tym odpalaniem - teraz tylko pozostało pozbyć się powietrza z układu, bo co jakiś czas z filtra wychodzą bąbelki...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności