Skocz do zawartości

zafira hamulec ręczny nietypowe hamulce


Rekomendowane odpowiedzi

Gość alamot33

witam mam taki mały problem z zafirka 1.8 16v 99r . mianowicie autko nie zaliczyło badania technicznego z powodu źle działającego hamulca pomocniczego. a więc gdy dostałem zafirkę z usterką do usunięcia trochę sie zdziwiłem... mianowicie z tyłu są zaciski DWÓCH RÓŻNYCH FIRM!!! na lewym tyle jest to LUCAS a na prawym BOSCH i właśnie z prawym kołem mam problem , zacisk działa prawidłowo na hamulcu nożnym natomiast na ręcznym zauważyłem że linka jest tak jakby krótsza i nie odbija do końca przy zacisku. z lewym kołem jest ok ręczny trzyma i odbija normalnie .linka przy prawym kole też pracuje bez problemu tylko jak ręczny jest spuszczony to tak jakby ta linka była za krótka i nie odbija mi zacisk do końca a co za tym idzie nie działa samoregulator i ręczny na prawej stronie nie istnieje ... poradźcie co zrobić z tym fantem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić zaciski na właściwe - 2takie same

albo kombinować coś z linką - ale co by nie było będzie to trochę kowalstwo.

Linka w tym modelu nie jest dzielona więc obsługuje 2koła i regulacji sobie nie przeprowadzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alamot33

też tak myślałem tylko jaki zacisk kupić ?? BOSCHA czy LUCASA ?? nie chcę klientki naciągać na dwa zaciski ...a jeśli będzie nowa linka to coś da się zrobić???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem tylko jaki zacisk kupić ?? BOSCHA czy LUCASA ?? nie chcę klientki naciągać na dwa zaciski ...a jeśli będzie nowa linka to coś da się zrobić???

sprawdż jaki masz układ hamulcowy i wtedy dokup taki zacisk bo to ma wpływ na dokupywanie klocków a piszesz że linka jest za krótka ,ja sądziłem że jeżeli linka jest krótka to hamulec powinien być zaciągnięty i hamować chyba że regulacja jest zła a w oplu ustawić regulację tylnego zacisku jest ciężko bo ruchy tłoczkiem są minimalne i albo jest ręczny albo delikatnie w drugą strone i go niema

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 takie same musisz założyć,

a jakie? - to już Twój wybór.

Pamiętać musisz o tym, że dany typ zacisku

to inne jarzma mocujące zacisk i inne klocki.

 

W razie czego, bez żadnego naciągania

i okazyjnie tu - http://forum.opel24.com/topic/50550-Zaciski-hamulcowe-Bosch-caly-kpl-tyl-Astra-G-Zafira-A-Promocja/ masz taki zestaw w bardzo przyzwoitej monecie.

 

Linek hamulcowych podstawowych z tego co pamiętam

są chyba 2 rodzaje - dłuższa i ciut krótsza

ale zależne było to od nr nadwozia.

 

Linka podstawowa nie posiada możliwości regulacji L/P strona

Do regulacji ogólnego naciągu (czyli łącznie 2) jest krótkie cięgno/linka przednie

i regulacja na gwincie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności