Skocz do zawartości

ABS i TC swieci się


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam pomocy bo juz mnie szlag trafi zapala mi sie abs i tc wtedy nie działa ani abs ani tc nieraz gasnie co to za cholera jest moze ktos z was doszedł co jest przyczyna tego i usunoł usterke Nieraz jest tak ze jak chce ruszyc powoli to az chrobocze cos tak jak by tc lub abs trzymał Pomocy z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze juz siada czujnik w piascie i stad ten chrobot.poki co sprobyj przeczyscic wszystkie polaczenia od piast i dalej po kablach jeszcze dwie zlaczki. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na początek proponuję sprawdzić na techu błędy.jak zapaliło ci abs i tc to powinien odnotować o które koło chodzi.

Ja mam tak że co jakiś czas szczególnie po nocy po uruchomieniu auta mam zapalone obie kontrolki.Po ponownym uruchomieniu gasną.Mam też tak że czasem -rzadko-zapalają się obie w trakcie jazdy.Ostatnio wyjąłem wtyczkę i założyłem spowrotem (była czysta ale może coś nie stykało bo auto ma 6 latek)Niec mi się jeszcze nie zapaliło.

Byłem z tym problemem na techu i wyszło że w prawym przednim kole ten błąd się pojawia.

Diagnozy są różne:najczęściej mówi się o czujniku w piaście (niestety w zafirce razem z piastą jest ten czujnik i trzeba wybulić 260 zeta za SKF'a),mówi się też o zabrudzeniu układu o wilgoci o słabej masie itd itp.

 

Polecam sprawdzić na techu o któe koło chodzi i nim się zająć a zacząć od wyjęcia wtyczki sprawdzenia stanu styków i ponownego jej założenia.

Pozdrawiam i daj znać jak znajdziesz przyczynę zapalania kontrolek bo jest wielu z tym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na początku chciałbym wszystkich powitać. Nie było mnie ponad 3 m-ce i zostałem usunięty :?:))) ale znowu jestem hi hi hi

Dobra do rzeczy.

Kiedys miałem podobna sytuacje w astrze 1 ale paliła mi sie kontrolka ABS,ponieważ TC wtedy chyba jeszcze nie było bo miałem 92r.:?:)) Podpiołem pod komputer i wyskoczył bład na czujniku ABS. Teraz zaś z kolei w tej astrze miałem podobne objawy z tym,że doszła jeszcze kontrolka TC a po czasie wyłaczało sie wspomaganie kierownicy. I co sie okazało,że był zanik napięcia, alternator nie ładował i kontrolki się pojawiały. Wymieniłem mostek w alternatorze i problem minął. No ale u ciebie dodatkowo coś chrobocze. Sprawdz sobie ładowanie bo to nic nie kosztuje a jak bedzie ok to na kompa sprawdzic czujniki ABS. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,mam podobny problem z tym abs i tc, probowalem juz wszystkich rad z forum i nic,pewnie nie ma wyjscia i piasta do wymiany

Ale mam takie pytanko czy moge wywolac kody blyskowe abs-u majac tylko 16 pinowe zlacze miedzy dzwignia biegow a hamulcem recznym,znalazlem ze pin 12 odpowiada wlasnie za abs,probowalem ale bez efektu.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności