Skocz do zawartości

Średnie spalanie w Oplu astrze H GTC


Gość BigGadzbi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BigGadzbi

Witam, wie ktoś może gdzie odczytać średnie spalanie na 100 km/h z Opla astry H gtc? Wszystkie informacje potrafię odczytać z komputera w aucie tej niestety nie mogę odnaleść.Ogólnie wiem ile pali bo zalałem go do pełna i mniej więcej widzę po ilości przejechanych kilometrów , aczkolwiek nurtuje mnie to. Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na kompie nie ma

to nie ma tej opcji

mozna to aktywowac (ale nie z kazdym wyswietlaczem)

sa o tym tematy na forum

 

spalanie mozna policzyc bez komputera

to matematyka na poziomie szkoly podstawowej

 

ilosc zatankowanego paliwa (np po przejechaniu 300 kmow od tankowania ,po zatankowaniu zerujesz licznik dzienny)

podzielic przez kilometry przejechane od tankowania (masz na liczniku przebiegu dziennego)

to pomnozyc x100 i masz srednie spalanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy silniku 1.7 CDTI mam obecnie 8,2 więc pewnie Ty będziesz dobijał do 10 ;)

A tak serio - jaki masz rodzaj wyświetlacza? U mnie w BID wydaje mi się, że średnie spalanie można sprawdzić zarówno przez zwykły tryb BC oraz przez serwisowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie zawsze liczy sie od tankowania do tankowania, te wartosci z komputera moga sporo przeklamywac...

a co do poziomu spalania - zawsze mowie zeby zagladnac na jakas strone gdzie ludzie sobie notuja spalania, np tam gdzie ja to robie spritmonitor.de

u mnie w zafirze (ciezsze, wyzsze auto) z mozniejszym i wiekszym silnikiem mam spalanie na poziomie 7 litrow...

wszystko zalezy gdzie i kiedy sie jezdzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigGadzbi

Ok. Dzięki wielkie za pomoc. Mi spala narazie średnio 8 litrów na 100 km więc tragedi nie ma. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Moja prośba dotyczy w pewnym stopniu spalania więc dodaję tutaj.

 

Mam Astrę H i wyświetlacz GID, byłby ktoś w stanie w Warszawie lub okolicy aktywować opcję aby mi średnie spalanie pokazywało? Może przy okazji jakieś inne opcje typu automatyczne włączanie świateł.

 

Czy potrzebny mi do tego będzie Security Code?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja prośba dotyczy w pewnym stopniu spalania więc dodaję tutaj.

 

Mam Astrę H i wyświetlacz GID, byłby ktoś w stanie w Warszawie lub okolicy aktywować opcję aby mi średnie spalanie pokazywało? Może przy okazji jakieś inne opcje typu automatyczne włączanie świateł.

 

Czy potrzebny mi do tego będzie Security Code?

 

czyżbyś był z Warszawy?

Security Code się przyda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszkam w Warszawie

 

Gdzie można znaleźć Security Code? Tzn czy jest gdzieś w dokumentacji zapisany, tj w karcie pojazdu, książce serwisowej etc.?

Samochód kupiłem na rynku wtórnym, ale nawet jak ktoś kupuje nowy to gdzieś ten kod musi mieć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, mieszkam w Warszawie

 

Gdzie można znaleźć Security Code? Tzn czy jest gdzieś w dokumentacji zapisany, tj w karcie pojazdu, książce serwisowej etc.?

Samochód kupiłem na rynku wtórnym, ale nawet jak ktoś kupuje nowy to gdzieś ten kod musi mieć :)

 

Security Code znajduje się na małej kartce (wielkości karty kredytowej) na której zapisane są również: VIN, kod radia, numer seryjny itd.

Dokładnie wygląda to tak:

 

1313519229carpass2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności