Skocz do zawartości

problem z automatyczna skrzynia biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mexess210

witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem forum jak rowniez od kilkunastu dni wlascicielem Opla Signum 1.9 cdti 150KM 2007r.problem ktory chce opisac i z ktorym zwracam sie o pomoc dotyczy automatycznej skrzyni biegów i jej wadliwej pracy.auto osobiscie kupilem i sprowadzilem na kołach z niemiec ok.10 dni temu, w momencie zakupu nie przejawiala jakichkolwiek usterek czy nieprawidlowej pracy, aczkolwiek po przejechaniu ok.200km i ok.30min postoju bezposredniu po przelozeniu dzwigni zarowno na "D" jak i na "R" i puszczeniu hamulca auto wyraznie szarpneło i dosc gwaltownie przy jednoczesnym spadku obrotow ruszylo a przy probie calkowitego zatrzymania gasło, nie majac w zaistnialej sytuacji innego wyjscia postanowilem jechac dalej tym bardziej ze przy normalnym przyspieszaniu skrzynia pracowala w miare plynnie, po przejechaniu nastepnych ok.150km zaczely sie powazniejsze problemy tzn.tak jakby sama zaczelaa redukowac sobie kolejne biegi i zmieniac je bez sensu np.z 3 na 5 itd.nastepnego dnia auto sprawdzilem po dojechaniu na miejsce na kts, wynik to bledy P00709(raczej nie zwiazany ze skrzynia) P0753-elektrozawor A zm.biegow usterka elektroniczna, P0700 system ster.przekladnia kazdego biegu usterka, po probie usuniecia nic nie zostalo usuniete z pamieci bledow aczkolwiek praca przekladni z niezrozumialych przyczyn w trakcie jazdy poprawila sie znacznie i wrocila do stanu z dnia zakupu, jednakze szarpniecie i gwaltowne ruszanie zarówno na D i R dalej pozostalo. kolejnego dnia pojechalem na ponowne sprawdzenie na kompie i pojawily sie kolejne dwa bledy tzn.U2106-komunikacja z modulem ster.skrzyni biegow bledny i C0186-czujnik przyspieszenia poprzecznego bledny, wszystkie udalo sie skasowac jak narazie bezpowrotnie aczkolwiek dalej po przelozeniu na D i R jest wyrazne szarpniecie i gwaltownie auto rusza. troche sporo tego opisu ale chcialem w miare dokladnie opisac usteke i prosic o porade bo naprawde nie wiem co robic, wymiana calej skrzyni biegow moze byc w tym przypadku niezbedna i kosztowna, licze sie z tym ale chcialbym rozwazyc wszystkie inne mozliwosci i ewentualnie zasiegnac rzetelnej opinii fachowca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od sprawdzenia i wyczyszczenia selektora skrzyni

 

Poniżej dwa linki które które dotyczą innych aut ale mogą być pomocne :

http://forum.opel24.com/topic/43364-Naprawa-selektora-automatycznej-skrzyni-biegow/

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10595

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mexess210

Dzięki kolego za podpowiedż, mam nadzieje, ze to cos pomoże..aczkolwiek oswajam się powoli z myślą, że koniec końców nie obędzie się bez jej wymiany, znalazłem taka w Gnieżnie z przebiegiem 60tys km kompletna za 3 tys zl, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie jest to taka prosta sprawa i przyjmujac optymistyczna wersje ze kupie w 100% dobra to i tak boje sie pozniejszych komplikacji z jej adaptacja, sterownikami itp.rzeczami z tym zwiazanymi, mile widziana kazda dodatkowa sugestia lub porada odnosnie tego tematu, pozdro

Edytowane przez mexess210
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość patryk_hrabia

Witam, pozwolicie że się dołącze do tematu. Zbliża mi się wymiana oleju w skrzyni automatycznej (6cio biegowy automat z możliwością zmiany manualnej). Może się orientujecie ile oleju wchodzi do tej skrzyni? Czy posiada ona filtr i ile może taka wymiana kosztować?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mexess210

Witam, pozwolicie że się dołącze do tematu. Zbliża mi się wymiana oleju w skrzyni automatycznej (6cio biegowy automat z możliwością zmiany manualnej). Może się orientujecie ile oleju wchodzi do tej skrzyni? Czy posiada ona filtr i ile może taka wymiana kosztować?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

w serwisie opla koszt wymiany to ok.600zł z tego co sie dowiedziałem telefonicznie a 1 litr oleju to wydatek ok.63zł brutto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności