Skocz do zawartości

Przednia szyba


Gość ZlyWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZlyWilk

Jak w temacie...

Znów dostaje po dupie ale tym razem sam sobie jestem winny...

Zrobiłem sobie pajączek na przedniej szybie...

Z góry zaznaczam iż nie da się tego naprawić.

Są jakieś poważne przeciwwskazania aby nie montować używki???

Wiadomo ile kosztuje nowa tak więc sprawa głównie "portfelowa" ma tu decydujące znaczenie.

 

BTW

nie ma ktoś na sprzedaż przedniej szybki w rozsądnej cenie? ;]

Pozdrawiam

Edytowane przez ZlyWilk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę z odzysku z auta maksymalnie 5-6 letniego jeszcze bym zdecydował się założyć u siebie. Jak wiadomo Sintry już nie produkują 13 lat, Ventury już chyba 8 lat.

Zakładając używkę nikt nie da na nią gwarancji, a może strzelić już przy samym wklejaniu. Wtedy to co miało być tańsze okazuje się znacznie droższe bo i tak trzeba będzie zamówić nową.

 

Nowa szyba powinna mieć antenę pasek zielony lub niebieski u góry, kostkę mocowania lusterka, oraz powinna być delikatnie fioletowa.

Jeśli nie ma to znak że to jakaś tania podróbka.

 

Ten fiolet to jest powłoka a-termiczna, która zmniejsza przepuszczalność słonecznych promieni, zmniejszając nagrzewanie się wnętrza.

 

Samą wymiana nie jest zbyt prosta ( wiem gdyż osobiście wymieniałem ) więc dobrze jest zlecić fachowcom ze względu na koszt szyby i uniknięcie późniejszych problemów np. z przeciekami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyWilk

Powiem tak, używkę mogę mieć za 450 (solar + antena - bez pasa u góry)

natomiast nówkę za 650 producent nordglass (dokladnie tak samo z solarem i anteną bez pasa).

Czy nordglass jest dobrą firmą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nordglass jest dobrą firmą?

 

W skali od 1 do 10 dałbym mocne 8 pkt.

Przy takiej różnicy cenowej zamówił bym zdecydowanie nową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miligedo

Ja wymieniałem w styczniu. Nie znalazłem nikogo, kto podjąłby się wstawienia używki. Zostały mi opcje nowych. Jakiś chińczyk za 650pln, Polska za 900pln i orginał z ASO za 2500pln plus 500pln wstawienie :)

Ostatecznie mam Nordglass wstawiony przez ubezpieczyciela. Nie wiem ile kosztowała, bo gdy ubezpieczyciel zaoferował mi 1200pln, to powiedziałem, że sam ma wstawić bezgotówkowo, bo ja za te jego 1200(900netto) nie dam rady.

 

Szyba przy mrozach strasznie trzeszczała, jakby miała zaraz pęknąć. Ustąpiły mrozy i trzaski ustąpiły. Tak więc teraz mogę tylko chwalić. Szybę wstawiał warsztat w Braniewie. Powiedzieli, że pierwsza zamówiona przyszła pobita, więc odradzam szyb z Allegro, gdzie nie dość, że mało kto chce je wysyłać, to reszta nie chce brać odpowiedzialności za przesyłkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przy mrozach strasznie trzeszczała, jakby miała zaraz pęknąć. Ustąpiły mrozy i trzaski ustąpiły.

witam

to normalka szyba na dotarciu :vampir:

a tak poważnie, to nie powinno tak być. dobra już nic nie mówię :gwizd:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności