Skocz do zawartości

Stukanie z lewej strony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni zauwazylem dziwne stukanie jakad po nierownosciach w lewym kole.

 

Poczatkowo sadzilem ze to pewnie ktorys drazek wybity wybralem sie na stacje gdzie stwierdzili ze wszystkie drazki sa w porzadku.

 

Jednak stukanie w trakcie jazdy po dziurach, nawet wolnej jazdy po podworku ( na pierwszym biegu) gdzie mam od jakiegos czasu dosc nierowno slychac nadal ze cos stuka z lewej strony.

 

Podnioslem wiec przod samochodu nad kanalem i sam zabralem sie za diagnostyke ;-) najpierw breszka i wszytskie drazki lacznie z guma stabilizatora poniewaz wyczytalem ze to rowniez ona moze byc wybita ale nie jest bo nie odczuwam luzu zreszta w kanale idealnie widac ta gume i wyglada ok.

 

Nastepnie zlapalem za lewe kolo (od strony kierowcy) i ruszajac na boki wyczuwam luz, jak ruszam tym kolem na boki (tak jakbym mial skrecac w lewo i w prawo) to kierownica tez sie rusza i slychac te charakterystyczne stukanie w okolicach kolumny kierowniczej jak jest ta gumowa charmonikja, kolo prawe tez delikatnie sie rusza. Podnosze wiec druga strone auta i jakie moje zdziwienie bo tego luzu nie ma.

 

Moje pytanie do szanownych forumowiczow co moze byc przyczyna? Poniewaz nie wiem co jest pod ta gumowa charmonijka czy to moze cala kolomna padla?

 

Dziekuje za wszelkie porady Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Poruszaj pod obciążeniem-czy czasem to nie wina łożyska.Sprawdz dokładnie maglownice. Postaw auto na klocki, odkręć drążki od makpersonów wtedy zobaczysz co tam "w trawie piszczy"... Czasem może sie zdarzyć że wszystko jest w porzo a stuka np poluzowany amortyzator widać to jak podniesiemy osłone wewnątrz mcpersona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poldek1961

Witam, mam ten sam problem już o tym pisałem na forum jak jest mokro na jezdni jest cisza nic nie stuka ,jak sucho zaczyna stukać nasila się to przy skrętach w prawo. Mechanicy a było ich chyba 6 wymieniają tylko części, poniesione koszty ponad 1000 zł. Wymienione amortyzatory,poduszki amortyzatorów z łożyskami,sworznie wahaczy,łączniki stabilizatora i jakieś tam inne elementy zawieszenia straciłem już rachubę i nic się nie zmienia nadal puka,mechanicy mówią ze wszystko jest ok jak się przejada jak jest sucho rozkładają ręce i nie wiedza co to jest, nigdzie nie ma luzów. Jak uda się rozwiązać problem opisz go na forum,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem stukania rozwiazalem, nie uwierzycie co stukalo.

 

Byl luz na wieloklinie przy krzyzaku od kierownicy, jak jechalem po nierownosciach ale prosto to stukalo jak skrecalem to juz nie. Stanalem i delikatnie ruszalem kierownica a druga osoba wyczuwala luz na wieloklinie ktory wchodzi na ten walek od kierownicy.

 

Co prawda wymiana krzyzaka nic nie dala poniewaz okazalo sie ze jest luz na walku ktory idzie od kierownicy ale strzelilem na ich laczeniu polautomatem i problem z glowy bo przeciez nie bede wymianial tego walka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poldek1961

Witam ponownie dzisiaj tj.po 4 dniach od wymiany końcówek oraz drążków kierowniczych pojawiło się ponownie stukanie z lewej strony,ręce opadają a o kosztach już nie mówię.Zobaczę jeszcze jak będzie mokro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubik_CDTi

Witam ponownie dzisiaj tj.po 4 dniach od wymiany końcówek oraz drążków kierowniczych pojawiło się ponownie stukanie z lewej strony,ręce opadają a o kosztach już nie mówię.Zobaczę jeszcze jak będzie mokro.

Sam zmieniałeś,czy serwis?

łączniki stabilizatora lecą najczęściej.

Edytowane przez kubik_CDTi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poldek1961

Witam, wymiana drążków i końcówek była zrobiona w warsztacie oraz geometria tez w warsztacie mam wydruk z komputera.Laczniki i gumy stabilizatora wymienione na nowe w listopadzie przejechane jakieś 1000 km.Chyba zajme sie teraz tulejami metalowo gumowymi na wahaczu moze tam coś puka jak jest sucho.

Edytowane przez poldek1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności