Skocz do zawartości

Astra 2.0 Dtl problem z pompa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna jetem posiadaczem Astry 2.0 Dtl i juz na poczatku mam problemy z samochodem. Zaczne od tego ze w czwartek jade sobie moja Asterka i nagle samochód zgasł i juz nie chce zapalić w tej chwli znajduje sie on w serwisie opla w ostrowcu świetokrzyskim diagnoza jaka mi postawili jest druzgocąca Uszkodzona pompa nie podaje paliwa do wstyskiwaczy. Z tad moje pytanie ile moze kosztowac jej naprawa mi powiedzieli ze w kilku tys sie powinna zamkąć co mnie przeraziło i co właściwie sie w tej pompce popsuło jak nic nie wkazywało na jakakolwiek awarie. Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej naprawy ( NIE W SERWISIE) to 2000-3000 tyś zł no cóż jak już dałeś do Serwisu to pewnie znacznie wzrośnie ;) Pytasz co siada w pompie??? zazwyczaj elektryka tzn obwód elektryczny się przypalił :(! Dlaczego??? a no dlatego ze ktoś jeżdził na suchym baku lub też ktoś lał opał zamiast ropy Przykro mi to stwierdzić ale pompa do regeneracji Nowa w serwisie opla pompa to koszt ok 10.000 tys zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle nawet nie zdązyłem sie zbytnio nacieszyc samochodem a tu taki wydatek dodam ze po podłończeniu do komputera wyskoczyło tylko odciecie zapłonu. A nie opłaca sie szukac jakiejś uzywanej pompy widziałem w ogłoszeniach pompy do 2 tys zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez qpilem Opla Astre DTL i na drugi dzien samochód nie palił na zimnym okazało sie że pompa w Częstochowie koszt naprawy 3300zł.Nowa pompa kosztuje 3000,00 zł czasami są tansze pare groszy ale ustawienie pompy i robocizna wątpie aby zmieściło sie w cenie 3000,00(mowa o nowej pompie)

 

DTL - chyba felerne pompy tam mają, dużo osób ma z nia problem po pewnym przebiegu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak moge sprawdzic czy aby oni nie podmienili mi tej pompy mechanik troche nie dowierza mi jak mówie mu ze to ona właśnie sie zepsuła zreszta przed zaciągniećiem samochodu do serwisu samochód stał u niego i sprawdzał ja przy mnie i sam mi pokazywał ze paliwo podaje a po tym jak po podpieńciu do komputera wyświetliło sie ociecie zapłonu postanowiłem przestawic go do serwisu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ta diagnoza na pompe odrazu i wpedzanie w koszta... na latwizne kazdy moze isc. Moze sterownik nie komunikuje sie z pompa - znacznie nizsze koszta. Odciecie zaplonu to nie pompa tylko blokada elektroniczna tak sadze , radzil bym szukac problemu w elektronice. Coraz bardziej zaczynam przekonywac sie do tego iz wiekszosc ludzi ktorzy wymienili pompe w astrach zrobili to niepotrzebnie.... Stad prosba do kolegi- jesli wymienisz to napisz CZY POMOGLO czy mechanik "stwierdzil" jeszcze inna usterke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pompy wtryskowe maja elektromagnetyczny zawór, odcinajacy dopływ paliwa, gdy chcemy zatrzymać silnik, gdy uruchamia się silnik, to zawór dostaje prad i sie otwiera. Może ten zawór się uszkodził, moze prąd do niego nie dochodzi, jakaś przerwa, źle kontaktujące styki, bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koleg nie ma co nazbyt się zamartwiać skoro komputer nie wskazał oznaczenia błędu ze wskazaniem na moduł pompy to raczej nie martwić się na zapas. U mnie gdy padła pompa i moduł to komputer wskazał p1642 lub coś podobnego jednak wyraźnie była usterka pompy za 2300 zł regeneracja plus nastawy i takim kosztem to się zakończyło. Prawdę mówiac na gazie i benzynie nie miałem tylu cholernych niespodzianek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności