Skocz do zawartości

Czy wymieniać już rozrząd ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy należy już wymieniać rozrząd ??

Mój Opel corsa C ma już 9 lat ale tylko 57 000 km Czytałem gdzieś, że można jeździć i do 90000 km ale nie dłużej niż 8 lat i nie wiem co robić ? I czy w razie czego wymienić sam pasek czy komplet ? Dla porównania w ładzie samarze którą mam od nowości 14 lat nie był wymieniany rozrząd i chodzi - i tam nie grozi rozwaleniem silnika ewentualne jego zerwanie a na dodatek można to zrobić samemu w 15 minut a tu w Corsie może się rozlecieć w drobiazgi silnik i cena z wymianą w warsztacie to chyba nie mniej niż 1500 zł :(

Proszę o opinie

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Łańcuch jest dożywotni a jeśli będzie klekotał, to to jego czas wymiany się zbliża.chociaż były partie z wadą fabrycznąexcl.gif(siadał napinacz) i po 30tys już dawały znać o sobie usterki :wink:

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podaj jaki masz silnik a najlepiej wpisz typ w swój profil.

 

Wpisałem właśnie w profil - mam silnik pojemność 1199 cm, 8 zaworowy, moc 55 tylko nie wiem czy Km czy Kw chyba Kw

Dzięki wszystkim za zainteresowanie

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że masz 1.2 8v a nie 1.2 16v.

Corsy C chyba nie wychodziły z silnikami 8v.

Moc jaką pewnie masz podaną to w kW.

55kW czyli 75KM co wskazywało by na szesnastkę ECOTECa.

No ale może się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że masz 1.2 8v a nie 1.2 16v.

Corsy C chyba nie wychodziły z silnikami 8v.

Moc jaką pewnie masz podaną to w kW.

55kW czyli 75KM co wskazywało by na szesnastkę ECOTECa.

No ale może się mylę.

 

Kurdę 100% nie dam,że to jest 8 V ale reszta na bank się zgadza - ja pierniczę nic w tym aucie nie mogę ustalić- ale na obudowie silnika pisze mi ECOTEC choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie - ale to było taty auto to się nie interesowałem ; ja miałem i mam samarę i jestem z niej zadowolony.

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obudowie silnika pisze mi ECOTEC

Skoro ecotec to jest 16v. :wink:

ja miałem i mam samarę i jestem z niej zadowolony.

Przed astrą też miałem samarę,jeździłem nią 12 lat :super:

Mam pytanie czy należy już wymieniać rozrząd ??

Mój Opel corsa C ma już 9 lat ale tylko 57 000 km

Jeżeli jest pasek to wymieniaj,zalecana wymiana zwłaszcza w szesnastkach opla to 60tkm.

Pasek i rolki koniecznie,pompa według uznania,ale może się okazać że za chwilę zacznie przeciekać i będziesz płacił za robotę jeszcze raz,więc lepiej wymienić i mieć z głowy tym bardziej że od nowości pewnie nie była ruszana a to już lat 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności