Skocz do zawartości

rozrusznik corsa B


Gość jarpen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. pisze bo mam problem z moją Corsą B 1,4 96r z LPG. otóż wczoraj wieczorem moje auto ogłuchło- tzn przekręcam na pozycję zapłon- wszytskie kontrolki się świecą prawidłowow, ale gdy przekręcę go dalej, żeby odpalić- zero reakcji. Brat mnie szarpnął autem i odpalił, ale dziś rano znowu zero reakcji, a później kilka razy odpalił, a za którymś razem znowu cisza.. i tu moje pytanie..czy to rozrusznik, czy np konstka w stacyjce? no bo akumulator w porządku.. generalnie corsiątko od momentu kiedy kupiłem to świetnie się sprawuje.. tylko teraz coś mu odbiło.. :/ proszę o poradę, bo jeśli to rozrusznik to jutro go wyjmę i zaniosę do mechanika?

Edytowane przez Kacper
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jedno i drugie, zacznij od sprawdzenia czy jakiś kabel przy rozruszniku nie jest luźny/uszkodzony.

 

Może ktoś podpowie czy jest w obwodzie rozrusznika bezpiecznik lub przekaźnik - nie mogę znaleźć info na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyjąłem i zawiozłem rozrusznik do mechanika. okazało sie że jest całkowicie sprawny. kazał posprawdzać przewody do których jest on podłączony.. czy to może być coś jeszcze innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem abyś zaczął od sprawdzenia kabli, a Ty z rozrusznikiem do mechanika poleciałeś :wesoly:

Posprawdzaj bezpieczniki szczególnie te większej mocy.

 

Może też nie łączyć kostka stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość autotomcar

Typowy objaw rozsypania sie stacyjki. Zdejmij obudowe plastikowa kolumny i będziesz miał dostęp. Zacznij od sprawdzenia kostki z lewej strony, takiej dużej. W CB w tej kostce są bardzo duże prądy i często jest okopcona.

W CC zrobili już sterownie elektroniczne ze stacyjki i problemu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu rozrusznika i ponownym podłączeniu go objawy całkowiecie ustąpiły. poza tym to na bank nie stacyjka byłoa, bo po lekkim stuknięciu w rozrusznik auto odpalało bez zająknięcia :D

póki co temat uważam za zamknięty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Hey. Czuję że za kilka dni problem powróci, moim zdaniem musisz wymienić szczotki w rozruszniku, bo się stanowczo zawieszają, skoro uderzenie w rozrusznik pomogło to masz winnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem musisz wymienić szczotki w rozruszniku, bo się stanowczo zawieszają

mam zaufanego mechanika od takich rzeczy. wyjąłem cały rozrusznik i go zaniosłem- tez myślałem tak jak Ty, ale, jak pisałem wcześniej, kazał posprawdzać wszystkie podłączenia, bo rozrusznik jest całkowicie w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Ten mechanik rozbierał ten rozrusznik ?czy tylko go podłączył i stwierdził że działa :wesoly: ?

Jestem podejrzliwy jak Macierewicz, i czuje że problem wróci :wesoly:

nadal obstawiam zawieszające się szczotki :wesoly:

A były kable od rozrusznika poluzowane czy coś, jak go wyjmowałeś ?

bo jeśli nie, to nadal nie ma winnego :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość damian0309

Witam posiadam opla corsa B i mam nastepujacy problem gdy przekrecam
stacyjke w aucie słysze stukniecie bendiksa w rozruszniku i nic pozatym
sie nie dzieje nie kreci gdy wyjme rozrusznik z silnika to on normalnie
kreci a jak przykrece to juz nie,kupiłem nowy rozrusznik i dalej to samo
szczotki ok tuleje tez,nie mam pojecia na w czym jest problem,jak by
ktos mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzieczny







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności