Skocz do zawartości

Odpalanie na LPG


Gość jarkopolo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarkopolo

Spotkałem sie dziś ze znajomym, który ma bardzo podobną do mojej instalacje lpg (II generacji- sterownik bingo-m? jakos tak). Ma on możliwość odpalenia auta na gazie po uprzednim przytrzymaniu włącznika lpg przez 10 sek.

U mnie natomiast występuje sterownik bingo S-4 i parownik hp100. Niestety nie mam mozliwości odpalenia samochodu na gazie (przełanczanie na gaz następuje po przekroczeniu 2000 obrotów).

Czy jest możliwość abym mógł odpalić samochód tak jak znajomy czy musze miec inny sterownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

tzw tryb awaryjny czyli przytrzymywanie przelacznika przez kilka sekund i odpala na gazie..skoro masz instalacje II generacji to auto zawsze musi byc odpalane na benzynie..to juz jest instalacja z komputerem i emulatorem..musial bys miec instalacje I generacji lub inny przalacznik z 3 trzma etapami przelaczania, zeby odpalac odrazu na gazie..nic nie kombinuj dobrze jest tak jak masz..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instalacja I generacji nie powinna posiadać komputera?

 

 

Mimo wszystko lpg to ciało "obce" , więc jakieś sterowanie (przekaźnik) ma. Nie uważamy tego za klasyczny komputer , ale to coś musi współpracować z instalacją paliwową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarkopolo

Ok rozumiem już. W poniedziałek jade do gazownika wymienić membrany w parowniku więc jeszcze dopytam się go o szczegóły:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 00:05

Użytkownik jarkopolo dnia 16 marzec 2012 - 15:24 napisał

Czyli instalacja I generacji nie powinna posiadać komputera?

 

 

 

Mimo wszystko lpg to ciało "obce" , więc jakieś sterowanie (przekaźnik) ma. Nie uważamy tego za klasyczny komputer , ale to coś musi współpracować z instalacją paliwową.

Tak naprawde, to kwestia jaki masz komputer, zakładając, że to instalacja 2gen. jest bez znaczenia, istotne jest to jaka centralka jest w zestawie. Stagi wszystkie mają opcje z gazu, a reszta, szczególnie gdy parownik z czujnikiem temperatury rzadko. Przekaźnik w instalacji 1 gen to żaden sterownik, po prostu urządzenie, które po przełączeniu centralki na gaz wyłącza wtryskiwacz/e.

Edytowane przez xmatty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarkopolo

Gazownik wymieniał mi dziś membrany i przy okazji dowiedziałem się, że nie mam możliwości odpalenia na lpg. W programie do lpg zaznaczenie opcji - odpalanie awaryjne na gazie -było wyłączone bez możliwości zaznaczenia. Fachowiec powiedział, że jest to uzaleznione od sterownika a mój tego nie posiada. Więc nie mam zamiaru wymieniać z tego powodu sterownika i pozostaje przy tym jak mam :wesoly:

Edytowane przez jarkopolo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności