Skocz do zawartości

ASTRA 1.7 DTI - Dziwna (glosna) praca silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam problem z moja astra 1.7 DTI 2000r. Czasami, nie wiadomo dlaczego silnik przestaje plynnie pracowac (tak jakby nie wszystkie cylindry pracowaly/dostawaly paliwo). Nie zauwazylem szczegolnego zmniejszenia mocy w czasie TAKIEJ pracy (ale szczegolnie tego nie badalem). Nie zapala sie rowniez wowczas zadna kontrolka na desce rozdzielczej. Nie mam zadnych problemow z zapalaniem. Nie ma wyciekow oleju, bialego/czarnego dymu z rury wydechowej. Jeden mechanik powiedzial ze przyczyna moze byc paliwo, ale problem zaczyna sie coraz czesciej powtarzac ostatnio, ciezko jednak stwierdzic w jakich warunkach. Samochod jest swiezo po wymianie uszczelki pod glowica. Prosze o rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele wynika z twojego opisu. może to być zawieszający się wtryskiwacz :(

dodaj do paliwa mixolu około 200-250ml na zbiornik paliwa.przeczyści i przesmaruje cały układ paliwowy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele wynika z twojego opisu. może to być zawieszający się wtryskiwacz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

dodaj do paliwa mixolu około 200-250ml na zbiornik paliwa.przeczyści i przesmaruje cały układ paliwowy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

przyczyna tak mizernego opisu jest niestety problem z umiejscowieniem zrodla halasu(ktory mozliwe ze zakloca normalna prace silnika)/dziwnej pracy silnika. Wyglada to tak, ze potrafie przejechac 200 km i wszystko pieknie chodzi, natomiast jak juz zacznie "trekotac" to co kilka km. Po zatrzymaniu pojazdu i przegazowaniu go wszystko jest OK - niby usterka nie zwiazana z silnikiem. Wyglada na to, ze te dziwne odglosy sa tylko wowczas gdy jest wlaczony bieg i silnik "ciagnie" samochod (wcisniecie sprzegla sprawia ze halas ustaje). Myslalem ze sprzeglo, ale na parkingu sprawdzalem z recznym i wszystko jest OK. Moze to jakas podkladka pod silnik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwości jest wiele. może to szumi łożysko oporowe sprzęgła bądź któreś łożysko w skrzyni, albo łożysko piasty koła. sprawdź czy przy skrętach nie nasila się szum jeśli tak to może być właśnie piasta http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwości jest wiele. może to szumi łożysko oporowe sprzęgła bądź któreś łożysko w skrzyni, albo łożysko piasty koła. sprawdź czy przy skrętach nie nasila się szum jeśli tak to może być właśnie piasta http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

brzmi to faktycznie jak uszkodzone lozysko... gdyby to cos bylo z silnikiem to przy takiej pracy prawdopodobnie zapalilaby sie kontrolka "go to service' lub bylaby jakas zmiana na obrotomierzu. Raczej nie ma to zwiazku ze skrecaniem... na jakie koszty mam sie przygotowac jesli Twoje/Wasze sugestie sie sprawdza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to łożysko koła to cena łożyska (koło 200)+ robocizna (100-200) nie orientuję się dokładnie ile biorą za wymianę :D

dzieki za wycene.... zasugerowales za pierwszym razem przeczyszczenie ukladu paliwowego mixolem. Czy jesli to jednak wtryskiwacz to MIXOL powinienem zastosowac jako ostatecznosc, a moze juz teraz gdy silnik tylko czasami zachowuje sie jak wyciagniety ze starego traktora...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol to Ci niczego nie przeczyści. Do tego celu są inne środki - dostaniesz w każdym sklepie automoto /stacji paliw - np. STP są też inne. Zmień również filtr jak już przy paliwie jesteśmy. Nie wiem czy to pomoże ,ale napewno nie zaszkodzi. Wlej też dobrego paliwa i daj po garach przez kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów.

Ze zwaleniem winy na sprzędło to troszki poczekaj ,musisz dokładniej zbadać sprawę ,bo szkoda kasy wydawać - tu już o kilka stówek będziesz lżejszy tak więc myślę że warto się dokładnie zorientować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol to Ci niczego nie przeczyści. Do tego celu są inne środki - dostaniesz w każdym sklepie automoto /stacji paliw - np. STP są też inne. Zmień również filtr jak już przy paliwie jesteśmy. Nie wiem czy to pomoże ,ale napewno nie zaszkodzi. Wlej też dobrego paliwa i daj po garach przez kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów.

Ze zwaleniem winy na sprzędło to troszki poczekaj ,musisz dokładniej zbadać sprawę ,bo szkoda kasy wydawać - tu już o kilka stówek będziesz lżejszy tak więc myślę że warto się dokładnie zorientować.

Dzieki za rade! tak wlasnie mam zamiar zrobic na poczatku.

 

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 12:22 ]

zatankowalem "lepszego" paliwa (cena byla duzo wyzsza co do jakosci to chyba nigdy pewny nie bede) dolalem tego specjalu do czyszczenia wtryskow i niby jest lepiej tj. samochod plynniej chodzi jest niby silniejszy... Teraz (po przejechaniu kilkudziesieciu km) zauwazam ze problem (stukanie) pojawia sie przy wciskaniu pedalu gazu oczywiscie nie zawsze ale czasami. Potrafie przejechac kilkadziesiat kilometrow bez problemu, a innym razem przez kilka sekund slysze stukoty przy dodawaniu gazu... echhh juz nie wiem co o tym myslec... jakies sugestie??

 

[ Dodano: Pią Paź 19, 2007 12:46 ]

okazalo sie ze to jednak wtryskiwacze. facet u ktorego bylem zregenerowal je na tyle na ile umial i jest lepiej. Niestety zasugerowal rozgladanie sie za nowymi koncowkami wtryskiwaczy (LUCAS ETG 15825 L078PBDA). Czy ktos sie orientuje ile taka koncowka wtryskiwacza kosztuje? czy sa jakies dobre zamienniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności