Skocz do zawartości

Urwana śruba kąta pochylenia koła


Gość marcinsiwy24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinsiwy24

witam wszystkich, mam takie pytanko,pojechałem swoją vectrą c 2.0 dti 101 km 16V 2002R na ustawienie zbieżności po wymianie końcówki drążka prawy przód i okazało się że trzeba zrobić dwie zbieżności przód i tył i ustawić kąty pochylenia z tyłu. wszystko było ok zaczął mechanik ustawiać pierwszy kąt z tyłu z prawej strony ale śruba poszła z ledwością i dziwiło mnie że nie podgrzał nawet nakrętki żeby trochę puściła i nic nie czyścił śruby. jedna strona mu się udała na drugiej zaś ukręcił śrubę od konta pochylenia po czym próbował ustawić kąt i trochę mu się udało ale zamiast dorobić śrubę wziął migomat i tylko ją przyłapał i powiedział że mam sobie kupić tuleje wahacza bo nie idzie wybić śruby bo dawno nie była ruszana. chciałbym dowiedzieć się czy to wina mechanika czy ja muszę kupić tą tuleje? całe zawieszenie było sprawdzane przed ustawianiem na stacji diagnostycznej i wszystko było ok. jeśli ktoś może to proszę o jakąś podpowiedż bo wymiana takiej gumy trochę kosztuje i ciężko ją dostać a nie wiem czy to przypadkiem nie jest wina mechanika bo nawet nie czyścił śrub tylko odkręcał na siłe. proszę o jakąś rade

Edytowane przez Kacper
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Śruba jak to śruba może się ukręcić, ale nie sama. Pytanie czy aby na pewno ten mechanik zrobił wszystko aby ja poluzować a mianowicie oczyścić śrubę spryskać odrdzewiaczem podgrzać palnikiem i delikatnie luzować, czy po prostu ciągnął na maksa. Ale nawet gdy się zabrał do tego od złej strony to ciekawi mnie co masz zamiar z tym zrobić? Bo raczej nic nie wywalczysz, on na pewno ci się nie przyzna ze spaprał robotę. Osobiście bym sobie odpuścił tego gościa i więcej go nie odwiedzał. Bo i tak nic nie wywalczysz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa jak się patrzy na ręce podczas pracy ;] a tak serio możesz się kłócić ale nie każdy ma na warsztacie palnik;] w Vectrze c to częsta przypadłość jak śruba skoroduje w tulejce wahacza to za chiny ludowe tego się nie ruszy. Nakrętkę by zdjął ale śruba i tak raczej nie ruszył by;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności