Skocz do zawartości

Przy ruszaniu gasną światła + dziwny dźwięk spod maski


Gość laraa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Opla Astre II 98 rocznik, 2.0 w benzynie. Ostatnio zauważyłam, że po odpaleniu i ruszeniu przez chwilę słychać dźwięk jak przy zapalaniu auta (zapłon) oraz w tym samym momencie gasną na sekundę światła, jak dodam gazu czy przełączę na 2 bieg nic takiego nie występuje. Nie wiem czy to coś poważnego dlatego wolę się najpierw tutaj upewnić, zwłaszcza, że dwa tygodnie temu byłam u mechanika wymieniać łożysko. Jeszcze jedno co mnie niepokoi to po zakończeniu jazdy, gdy samochód jest wyłączony przez pewien czas słychać lekkie stukanie, tylko nie jestem pewna czy to pochodzi z wydechu czy spod maski. Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis troszkę mało precyzyjny. :sad:

że po odpaleniu i ruszeniu przez chwilę słychać dźwięk jak przy zapalaniu auta (zapłon)

Czy tylko przy pierwszym ruszeniu ? Po ponownym zatrzymaniu i ruszeniu juz nie ma tego dźwięku ? Jest to może takie głośne grzechotanie ?

że dwa tygodnie temu byłam u mechanika wymieniać łożysko.

Łożysko czego ? Jest ich sporo w samochodzie.

 

po zakończeniu jazdy, gdy samochód jest wyłączony przez pewien czas słychać lekkie stukanie

Masz klimatyzacje w aucie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko przy pierwszym ruszeniu ? Po ponownym zatrzymaniu i ruszeniu juz nie ma tego dźwięku ? Jest to może takie głośne grzechotanie ?

 

tak dokładnie tylko przy pierwszym ruszeniu potem jak jadę na pierwszym biegu czegoś takiego nie ma. Czy jest to grzechotanie? Hmm nie wiem do końca jak to określić, dźwięk jest podobny do dźwięku jak przekręcam kluczyk i odpalam samochód tylko, że znacznie cichszy i trwa przez sekundę wraz z przygaśnięciem świateł.

 

 

Łożysko czego ? Jest ich sporo w samochodzie.

 

łożysko koła razem z piastą było wymieniane. Wydaje mi się, że właśnie przed wymianą takiego dźwięku nie było, ale może nie zwróciłam po prostu uwagi.

 

Masz klimatyzacje w aucie ?

 

Tak mam klimatyzacje, ale podobno jest niesprawna. Jeszcze z niej nie korzystałam.

Edytowane przez laraa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego problemu to może rozrusznik odbija z opóźnieniem, poproś kogoś bardziej obeznanego aby wsłuchał się w ten dźwięk.

O klimatyzację pytałem, gdyż po wyłączeniu silnika gdy była włączona, też przez chwilę słychać jak się wyrównują ciśnienia w jej instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator i tłumik środkowy jak stygnie to słychać takie pykanie

 

ah, czyli tylko o to chodzi? Myślałam, że może być coś poważniejszego. Schizuje nad każdym odgłosem.

 

 

Co do pierwszego problemu to może rozrusznik odbija z opóźnieniem, poproś kogoś bardziej obeznanego aby wsłuchał się w ten dźwięk.

O klimatyzację pytałem, gdyż po wyłączeniu silnika gdy była włączona, też przez chwilę słychać jak się wyrównują ciśnienia w jej instalacji.

 

Ale nic się nie stanie jak będę z tym jeździć? No właśnie tak to wygląda na rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic się nie stanie jak będę z tym jeździć? No właśnie tak to wygląda na rozrusznik.

Jeśli to faktycznie rozrusznik to długo nie wytrzyma i rozleci się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie jeśli z silnika przechodzi napęd na rozrusznik to rozsypie się,długo już się to dzieję?jaki dokładnie to dżwięk zgrzyt czy coś w tym stylu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zaczęło się to dziać po wymianie łożyska koła czyli jakoś od miesiąca. Nie jest to głośny dźwięk, żaden z pasażerów tego nie zauważył, trwa to dosłownie z 3 sekundy. To jest identyczny dźwięk jak przekręcamy kluczyk i odpalamy samochód, tylko trwa krótko. Nie wiem jak go inaczej określić, trzeszczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz wygląda na to że jak ruszasz to włącza się ponownie rozrusznik i przygasają światła z powodu poboru prądu.Przyczyną może być uszkodzona stacyjka która znów załącza go.Innej możliwości nie widze włączenia się samoczynne rozrusznika

Edytowane przez djlux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności