Skocz do zawartości

Dziwne "urządzenia" pod przednimi fotelami, co to?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zajrzałem ostatnio przypadkiem "głęboko" pod fotel przedni mojej Zafirki w poszukiwaniu upuszczonej zguby, a zamiast niej znalazłem tam dziwne, beczułkowate urządzenia (pod oboma fotelami) od których wychodzą, czy też może wchodzą, dwie wiązki kabli ukryte w "koszulkach". Co to może być? Jakiś sterownik poduszek, czy może coś innego? Wygląda to jak małe bomby, ale mam nadzieję że to nie to http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, to są urządzenia jak małe bomby, żeby błyskawicznie i mocno zadziałac, to są napinacze pasów, do nich idą nie kable elektryczne tylko linka mechaniczna.

Możliwe, że są też rozwiązania z podłączonymi kablami elektrycznymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm napinacze w mojej zafci są z boku fotela z prawej strony fotela kierowcy i lewej strony fotela pasażera a pod fotelem to mam wtyczki do nich.

Wygląda on tak jak w tym linku to ten element z tym żółtym paskiem http://www.allegro.pl/item246931708_opel_astra_ii_zafira_corsa_c_napinacz_lewy.html

 

Ciekawe co tam masz?

Może zamieść fotkę tegu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm napinacze w mojej zafci są z boku fotela z prawej strony fotela kierowcy i lewej strony fotela pasażera a pod fotelem to mam wtyczki do nich.

Wygląda on tak jak w tym linku to ten element z tym żółtym paskiem http://www.allegro.pl/item246931708_opel_astra_ii_zafira_corsa_c_napinacz_lewy.html

 

Ciekawe co tam masz?

Może zamieść fotkę tegu?

No to napinacze to nie są na pewno. Nie wygląda tak, ani nie jest w miejscu koło zapięć pasów. I "osłony" kabli to nie są "pancerzyki" jak na zdjęciu na linku z Allego, ale grube, tak na oko z centymetr średnicy, plastikowe "karbowane" rurki, takie jak do "organizowania" luźnych kablii. Fotkę zamieszczę w przyszłym tygodniu, jak wrócę do domu - jestem kilka dni w delegacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se strzelam. To nie jest czasem jakiś system ogrzewania postojowego? Jakieś dmuchawy czy cóś?

Troche zbyt małe jak na jakiekolwiek dmuchawy. Trochę cierpliwości, w poniedziałek - wtorek zrobię zdjęcia i zamieszczę, może wtedy ktoś mądry podpowie co to. Ale co do twojego pomysłu z ogrzewaniem, to mi pierwsza myśl jaka wpadła do głowy gdy to zobaczyłem, to pomyślałem o podgrzewanych fotelach, ale zaraz potem przyszło opamiętanie, że przecież nie mam żadnych przycisków do jego włączania no i zresztą, po co takie "ustrojstwa" wiszące pod fotelami. Tak że dalej jestem w kropce...

 

Bunny

 

[ Dodano: Sro Paź 03, 2007 21:38 ]

Zapewne kable do bocznych poduszek w fotelach.

To chyba najbardziej prawdopodobna wersja, zastanawiam się tylko po co są tam jeszcze takie "beczułki" sporo grubsze od samych kabli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności