Skocz do zawartości

Astra - zmieniony silnik 1.8 16V na 1,8 8V


Gość andzia27a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andzia27a

Witam wszystkich jestem tutaj nowa niedawno kupiłam opla astrę 1,8 16 v 94r kombi chciałam wymienić rozrząd i zaczeły się problemy okazało się że zamiast silnika 16v mam zwykły silnik 1,8 -8 zaworowy chciałabym się dowiedzieć czy ma to jakiś wpływ na spalanie paliwa instalacje elektryczną ,oraz komputer proszę o pomoc za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andzia27a

dziękuję za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie czy to jest możliwe że pali mi 18 litrów może nie był komputer zmieniony a może z jakiegoś innego powodu tyle spala mam dwa gniazda sondy lambdy jedna była podłączona druga nie kupiłam nową i zamątowałam w drugim gnieździe na wydechu a tą z przodu odłączona i obroty warjują szarpie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie jest dwa razy większe od typowego.

Ten silnik potrzebuje chyba tylko jednej sondy.

W jakiej kondycji termostat, czujnik temperatury, świece, kable zapłonowe ?

Spróbuj odczytać też błędy http://opel24.com/porady/ogolne/418-kody-bdlw-czyli-wstrtna-lta-kontrolka-silnika.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andzia27a

Samochód który kupiłam to opel astra club 1,8 z końca roku 1994 wyprodukowana w Niemczech wymieniłam dzisiaj świece ,kable i mam zamiar założyć nowy rozrząd podkreslam że żadne kontrolki się nie pala nie mam też problemow z elektryką pali za każdym razem nawet przy -30 stopniach czy jest to możliwe że spalała mi tak dużo przez świece i kable ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 94 roku astry mialy jedna sonde

przed katalizatorem

cos to auto poskladane jest niewiadomo z czego

dojsc teraz do ladu to trzeba dobrego mechanika i worek kasy

 

dawno je kupilas ??

bo ja bym oddawal i to migiem takiego skladaka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andzia27a

jedną sonde miały astry 8 zaworowe a ja kupiłam 1,8 club 16v i one miały dwie sądy dodam też że to jest niemiecka wersja nie polska 85kw ma zarąbiste przyśpieszenie bardzo ładnie trzyma się drogi tylko tyle że strasznie dużo pali być może winą były stare świece i kable wczoraj je wymieniłam i zobaczę ile będzie palić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanko

nie ucz mnie ile jaki silnik ma sond lambda

bo ktos Ci bzdur nawciskal do glowy

jaka wersja niemiecka i polska ???

czy Ty wiesz co piszesz ???

chyba nie

czy to w PL czy to w DE silniki i oznaczenia sa takie same

nie ma specjalnych wersji tylko dla niemcow ;)

a co Ty kupilas to kij wie

bo nie wiadomo w koncu jaki masz tam silnik

skoro rozrzad od 16V nie pasuje

 

silniki po 2000/2001 roku z oznaczeniem Y albo Z maja po 2 sondy (4 cylindry)

a 4 sondy w silnikach V6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andzia27a

Nie będę się kłócić na ten temat chodzi mi tylko o to czy jak silnik został zmieniony to czy i komputer oraz elektryka też

Edytowane przez andzia27a
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mamy to sprawdzic ???

w szklanej kuli ???

oznaczenia silnika sa przewaznie na laczeniu silnika i skrzyni (na forum jest rozpiska jaki silnik gdzie ma oznaczenia)

sterownik tez ma numer fabryczny

po nim mozna dojsc od czego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności