Skocz do zawartości

Problem pompy paliwa


Gość afro2608

Rekomendowane odpowiedzi

Gość afro2608

Witam, jestem tutaj na forum świerzakiem, więc postaram się dobrze opisać swój problem i liczyć na pomoc ze strony bardziej doświadczonych kolegów.

Problem w astrze f 1,6i 8v 92r mojego taty jest taki, ze astra zaczeła od dłuższego czasu dużo więcej palić.Problem rozwiązany automatycznym dolewaniem więcej paliwa, lecz w trasie tacie zabrakło paliwa i jakims sposobem padła pompa paliwa. Miejscowy 'magik-wymieniacz' zainstalową nową. Lecz przyjeżdżając raz na jakiś czas do domu pożyczam auto od taty, i zauważam problem w rozruchu (pali sie kontrolka błędu silnika), problem polega na tym, ze odpali sie jakimś cudem (przy szarpaniu, kichaniu, prychaniu) jeżeli docisne pedał gazu do podłogi-sądziłem, ze bez gazu będzie lepiej, ale byłem w błędzie. Do tego: przy zapłonie, pracuje non stop pompka paliwowa, którą wyraźnie słychać, wtryskiwacz podaje dawke paliwa, i przelewa sie po gaźniku jak długo próbowałem go odpalić. Do tego, sprawdzałem dziś ciśnienie na cylindrach, i przekręcając silnikiem by uzyskać pomiar zauważyłem, ze na samym zapłonie (przed odpaleniem) już jest iskra na świecy... Zaczarowany samochód. Co mógłbym tutaj doradzić tacie, i sam zrobić, on jest wierny miejscowemu 'magikowi', a sądzę, że marnuje spore pieniądze by po czasie znów dać zarobić poprawiając swoje błędy. Z góry dziękuje za ewentualne pomocne pomysły.

Dodam, ze sprawy typu:

-filtr powietrza wymieniony

-świece boscha 2 miesieczne

-przewody wymieniane ze swiecami

-pompa paliwowa ok miesiaca temu (jaki model, nie mam pojęcia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pali się kontrolka to znaczy że coś siedzi w układzie wtryskowym sprawdź błędy silnika i napisz ewentualnie jaki błąd masz na tym forum elegancko napisane jak sprawdzić błędy

 

http://forum.opel24.com/topic/26000-Kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Wywołanie kodów usterek jak poprzednik wsponiał

Przelewa, zalewa, daje iskre bo silnik pracuje w trybie awaryjnym i dlatego mogą być takie objawy.

 

sprawdz kody usterek i napisz co ci tam "wyskoczyło" to pomożemy :cwaniak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności