Skocz do zawartości

Problem z lpg


Gość marcin3232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin3232

Witam mam bardzo powarzny problem z LPG w Astrze 2 99 1.6 8v.Na rozgrzanym silniku powyrzej 90 km/h po wcisnieciu sprzegla samochod gasnie,tylko na wysokich obrotach.Na mniejszych obrotach jest ok,a z jazdom na bendzynie niema rzadnych problemow.Pozatym jest wszystko ok tylko jest to bardzo uciarzliwe kiedy nagle trzema przychamowac i silnik gasnie.Juz trzeci gazownik rozklada rece a wszystko to przez mechanika ktory robil maly remont isam niewie co sie stalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

jezeli jezdzisz na LPG to wlot powietrza czyli przewod gumowy który idzie z filtra powietrza do grila musi byc zdjety i skierowany w bok...jezeli jest zalozony tak jak byl wczesniej to auto dostaje za duzo powietrza i na luzie gasnie..jeszcze moze byc zle ustawiony parownik tzn na plasko i to tez moze byc przyczyna gasniecia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁukaszB

Zdejmij gumę, weź kawał węża/ peszla , załóż od strony dolotu, owiń taśmą izolacyjną i włóż pomiędzy nadkole a obudowę rozrządu, druga stronę gumy na filtr powietrza i jedź się przejechać. Jeżeli pomogło zamień na nie topliwe materiały i śmigaj.

 

U mnie nie pomogło ustawienie "w bok" bo i tak łapał chłodniejsze powietrze i gasł na luzie i przy "dłuższej" zmianie biegu.

post-29718-0-01640400-1332663328_thumb.jpg

Edytowane przez ŁukaszB
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika.m18

Witam.

Mam problem z jazdą na gazie a mianowicie: na gazie bardzo głośno chodzi, rano gdy odpalam samochod i próbuje jechać na gazie to szarpie albo wogóle nie reaguje na wciskanie pedału gazu problem - nie raz ustepuje gdy zgaszę i ponownie odpale samochód, obroty same sie zwiekszaja nawet do 3 tys., zapala sie sonda i czesto gasnie np. przy dojezdzaniu do skrzyżowań. podejrzewam że to coś z instalacja gazową ponieważ na benzynie chodzi bez zarzutu.

Czy może mi ktoś pomóc co jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z jazdą na gazie a mianowicie: na gazie bardzo głośno chodzi, rano gdy odpalam samochod i próbuje jechać na gazie to szarpie albo wogóle nie reaguje na wciskanie pedału gazu problem - nie raz ustepuje gdy zgaszę i ponownie odpale samochód, obroty same sie zwiekszaja nawet do 3 tys., zapala sie sonda i czesto gasnie np. przy dojezdzaniu do skrzyżowań. podejrzewam że to coś z instalacja gazową ponieważ na benzynie chodzi bez zarzutu.

Czy może mi ktoś pomóc co jest nie tak?

 

 

Do sprawdzenia Egr, sonda i krokowiec. Od tego bym zaczął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności