Skocz do zawartości

licznik z tigry do corsy b


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam czy ktoś może to przerabiał .otóż czy pasują zegary z tigry do corsy b? nie mam obrotka a bym chciał mieć znalazłem na allegro licznik od tigry ( na linkę bo u mnie jest również na linkę)czy punkty mocowania takie same?

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Hej trzy tygodnie temu w mojej 12SZ zmieniłem zegarki na takie z obrotomierzem, operacja banal tylko trzeba kupic obrotomierz z takim samzm indeksem W. U mnie bylo to W 1150. Podpowiem ze pasuje z corsy 1,4 V16. Ciężko znaleźć ale jest możliwe. Odkręcasz kilka plastików kolo kierownicy i wyczepiasz stary licznik, wsadzasz nowy i nasuwasz linke prędkościomierza, trzeba odgiąć sprężynkę aby linka naszla. Działa od razu bez zaradnych ingerencji w elektronikę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Nie kiera zostaje, tylko te plastikowe obudowy między kierownicą a deską, wszystko tylko po to żeby łatwiej ramkę plastikową wokół licznika zdemontować bo to cholerstwo jest na styk tam wpasowane. Uważaj bo ta "obudowa" za kierownicą ma dwie śrubki które są ukryte, jak przekręcisz kierownicę o 90 st to ukażą się czarne zaślepki a pod nimi dwie śrubki które trzeba odkręcić, z jednej i drugiej strony. Najwięcej Jeb*nia jest własnie z plastikami, sam licznik można powiedzieć że sam wskakuje w gniazdo. Ogólnie dwie godzinki roboty jak się robi pierwszy raz i do wszystkiego powoli dochodzi, efekt- coś pięknego i "żydek" się pali na czerwono jak wskazówka ustabilizuje się w połowie czerwonego pola wskazania paliwa:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uf dobrze ze jeszcze nie zamknięty,więc tak licznik zamontowany ,lampki działają wskazniki również,współczynnik W trochę nie teges, miałem 1150 a mam teraz 1131 ! czy duzo będzie przekłamywał? i mam tez wrażenie że obrotek słabo wskazuje!!jest wyskalowany do 7000 obr więc napewno jest od benzyny( tigry diesel to chyba nie było)mam wrażenie że dochodzi do 2000 obr i dalej z oporem bo jak jade 80 km to wskazuje 2000 obr cos nie za mało??? :confused: :confused: :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Na którym biegu? Ja mam 2000 na piątce jak jadę 90km/h. Ogólnie po zamontowaniu strasznie się zdziwiłem że tak muliłem to auto do tej pory. Ogólnie dużo warczy a obroty jeszcze w pożądku. Jeśli masz wątpliwości to długa prosta czwarty bieg, pedał w podłogę i ogień. MI udało się 140 km/h i było dopiero 5000 obr/mim. Co do W to ciężko powiedzieć ile przekłamuje, ale na pewno troszeczkę w prędkości jest różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość lechu_com

Cze,

 

Jak kupie z takim samym indeksem K=17251 ( bo taki mam u siebie ) to operacja zamiany wyglada tak samo?

 

DzieX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności