Skocz do zawartości

pytanie dotyczące spalania


Gość jarpen

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam corsę 1,4 z 96 r 5 drzwiowa. mam ją od sierpnia.

Mam pytanie dotyczące spalania, otórz od października wzorsło ono średnio o 2 litry na mieście i poza. i wynosi ok 12 na mieście i 10 na trasie(wcześniej na trasie udało mi się zejść nawet do 7,2 w mieście 9.5 :/ ). ostatnio wymieniłem filtr powietrza, oleju, świece, opony na letnie. a spalanie mimo to nie spada.. co mogę jeszcze zrobić?? dodatkowo zauważyłem bardzo nierówną pracę silnika. przewody? do tej pory nie było żadnych problemów.. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost spalania może być spowodowany np: uszkodzeniem termostatu (zacięty z pozycji otwartej), sondy lambda, czujnika temperatury (ciągła jazda na ssaniu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej. rozumiem.. będę sprawdzał po kolei. czy sondę można jakoś sprawdzić? bo żadnego CHECKA mi nie wywala :/

PS.2. czy wzrost spalania i nierówna praca silnika może być spowodowana przez uszkodzenie jednego kabla od świecy? (bo chyba uszkodziłem jeden przy wymianie świec).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak uszkodziłeś -przeciąłeś go? A ta bardzo nierówna praca to jakby nie palił na jeden cylinder? -jeśli tak, to sprawdź ten kabel np przez odłączenie go od świecy podczas pracy silnika, jeżeli nie będzie większej różnicy w pracy tzn że rzeczywiście uszkodzony (odłącz dla porównania któryś z dobrych kabli to zobaczysz jaka będzie różnica).

czy sondę można jakoś sprawdzić?

jeżeli jednoprzewodowa to tak:

http://forum.opel24.com/topic/45202-Mierzenie-Sondy-Lambdy/page__view__findpost__p__404752

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak uszkodziłeś -przeciąłeś go?

 

podczas wyjmowania jednego z przewodów ta metalowa część wylazła z kabla- wcisnąłem ją spowrotem,ale coś mi się widzi że to nic nie dało.

auto zaczęło nierówno pracować, straciło na mocy i zrobiło się bardzo głośne, jakby ociężałe no i spalanie jak w zimie przy -20 stopniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wzrosło na lpg?

tak, ale może "wzrosło" to złe stwierdzenie- pozostało takie jak w zimie przy -20 po wymianie świec, filtrów, czyszczeniu przepustnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmij się najpierw tym klablem, albo zmień wszystkie jeżeli dawno nie były wymieniane

sprawdź tą sondę

katalizator masz? -bo strata mocy (ciężko osiągnąć max prędkosć /prędkość max się zmniejsza z czasem) i głośna praca to niektóre z objawów kończącego się kata.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmij się najpierw tym klablem, albo zmień wszystkie jeżeli dawno nie były wymieniane

sprawdź tą sondę

katalizator masz? -bo strata mocy (ciężko osiągnąć max prędkosć /prędkość max się zmniejsza z czasem) i głośna praca to niektóre z objawów kończącego się kata.

co do reduktora nie mam pojęcia, bo od momentu kupna auta nie był ruszany.. ale też troche o tym myśle.. :/

 

katalizatora nie mam. sprawdze wieczorem przewód. jeżeli tak, to wymienie wszystkie, bo też nie mam pojęcia kiedy były wymieniane. aczkolwiek trzeba powiedzieć że nie wyglądają na bardzo stare..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności