Skocz do zawartości

drganie kierownicy i ściąganie


Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie. mam corsę b 1,4 z 96r. jeździła świetnie- prosto, zwinnie. przed zimą wymieniłem końcówki drążków kierowniczych i ustawiłem zbieżoność- wszytsko ok (poza tym że pacan tak ustawił zbieżność że jadąc prosto kierownica jest lekko skręcona). problem zaczął się po wymianie na letnie opony. kupiłem używane. Pojechałem do zakładu, wyważyli dobrze- patrzyłem im niemal na ręce, ale jeździć się nie da- podczas jazdy kierownicą trzęsie (tzn robi minimalne skręty w bardzo szybkim tempie) do tego auto ściąga na lewo jak nieszczęście.

dzisiaj: zmieniłem tył na przód- nic nie dało.

zmieniłem na zimówki które były dobre- ta sama sytuacja- telepie kierownicą.

 

proszę pomóżcie bo już nie wiem co robić.. przejechałem na trasie 300 km ręce bolały od trzymania, chociaż podczas jazdy jak opony się rozgrzeją drgania się troche mniejsze..

 

co może być przyczyną?? czy tylko opony??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo podobnych tematow do czytania ??

skoro zmiana opon nic nie dala

nawet na zimowki na ktorych bylo OK

to wypada szukac problemow w zawieszeniu i hamulcach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, przepraszam jeśli zaśmiecam forum..

a hamulce tzn? krzywe tarcze? ale to chyba byłoby czuć już na zimowych?

wymienić jeszcze raz końcówki i zbieżność?? :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie zdecyduj

bo juz nie wiem

napisales ze na zimowkach bylo dobrze ale juz nie jest

wiec mam za Ciebie sprawdzic luzy na zaiweszeniu

albo oddac kola do jakiegos kumatego wulkanizatora na sprawdzenie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie zdecyduj

bo juz nie wiem

napisales ze na zimowkach bylo dobrze ale juz nie jest

wiec mam za Ciebie sprawdzic luzy na zaiweszeniu

albo oddac kola do jakiegos kumatego wulkanizatora na sprawdzenie ??

jak jeździłem całą zimę to było wszytsko w porządku, a teraz kiedy przełożyłem na chwile żeby sprawdzić czy to wina tylko kół to nie było dobrze. rozumiemy się?

ok. czyli zawieszenie. będę sprawdzał kolejno co się da.

Edytowane przez jarpen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro opon jestes pewien na 100%

to chyba nie w nich szukac trzeba problemu

 

a tak na boku to nigdy do konca nie daje wiary w takie zapewnienia

czesto okazuej sie ze opony sa zle wywazone

albo krzywe felgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne Kolego. jutro rano jade zrobie ścieżke w stacji kontroli. moze coś pokarze.. dam znać jutro wieczorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na ścieżce. Facet powiedział, że nie widzi tu nic złego.. jedyne co mu się troche "niepodobało" to to, żeby sprawdził położenie drążka kierowniczego w jabłku zwłaszcza po lewej stronie.. czy to moze mieć coś wspólnego z faktem, że mimo ustawiania zbieżoności dalej ściąga auto właśnie w lewo?? i mówi, że jeśli to nie to, to opony :/ czy ten drążek może dawać takie drgania ?? (dzisiaj nie szło autem jechać- kierownica tak latała, a jak próbowałem ją mocno przytrzymać to słyszałem i czułem stukot, jakby luzy, gdzieś tam w dole kierownicy(?), silniku) :/

 

własnie tak sobie pomyślałem.. czy to może być kwestia aż tak mocno pogiętych tarcz?? ale to chyba byłoby coś czuć wcześniej?? :/

Edytowane przez jarpen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności