Skocz do zawartości

sprzegło luzne


Rekomendowane odpowiedzi

witam ,mam pytanko a moze juz było lecz nie widze a mianowicie mam problem taki co moze byc przyczyna jesli pedał sprzegła nie odbija jest luzna prosze o dobra rade co nalezy zrobic i jaka jest przyczyna .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://opeloem.com/opel/astra_g__zafira_a_1998_/engine_and_clutch/z22se_petrol_engine/clutch_pedal_and_fixings.html

 

Na ośce w której obraca się pedał sprzęgła jest widoczna na rysunku sprężyna - musisz ją sprawdzić czy np nie pękła.

 

Chyba że padła pompka lub wysprzęglik. Sprzęgło rozłącza normalnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzegło nie odbija ,gdy wcisne do podłogi to lekko sie wysuwa z powrotem, czyli rozumiem ze nie ma tam cos takiego jak linka.Rozumiem ze moge to sam zrobic jesli moze byc to sprezynka tak Pozdrawiam

acha to jest rocznik 2002 diesel poj.silnika 2200 gdyz na rtysunku widze chyba rocznik 1998

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik 2002 diesel poj.silnika 2200

To aż takiego znaczenia nie ma gdyż wszędzie jest podobnie. http://opeloem.com/opel/astra_g__zafira_a_1998_/engine_and_clutch/x20dtl_y20dtl_y20dth_turbo_diesel_engines/

A sprzęgło masz sterowane hydraulicznie nie na linkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło jest sterowane hydraulicznie ,płyn pełny w zbiorniczku gdyby co pompka pracuje odbija normalnie lecz nadal jest zbyt luzne .

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że sprzęgło masz sterowane hydraulicznie :lamer:

 

A sprężyna pewnie nie sprawdzona.

 

ps

Odpowiadając nie cytuj odpowiedzi, tylko zjedź na dół strony do okna odpowiedzi i tam pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz az tak zle ze mna nie jest hihih wszystko sprawdzone ,nie ma takiego czegosc jak sprezyna,od pedała wychodzi pompka do wgłebi skrzyni biegow, przewody sprawne sprawdzone pozostaje tylko czesc, ktora jest w srodku czyli krotko mowiac podejrzewam na siłownik ale prosze o dalsza rade .

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za fotke ale niestety to nie jest ta marka samochodu opel zafira , przy moim całkiem inny układ oraz widoczna pompka ktora jest połaczona bezposrednio z pedałem sprzegła, dotarłęm do obudowy skrzyni i nie ma takich sprezyn jak widac na twojej fotce ,ok dzieki za pomoc i doceniam, oddałem autko do naprawy i w poniedziałek bede wiedział co za przyczyna powstała .Pozdrawiam

Edytowane przez mirek60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obudowy skrzyni i nie ma takich sprezyn jak widac na twojej fotce ,

Ale ty nie kumaty jesteś. Czy ja pisałem że ta sprężyna jest gdzieś przy skrzyni.

Jest przy pedale i ciągnie go do góry. Jak by była to nie miałbyś problemu.

 

Poniżej jeszcze fotka z Opla Sintry z zaznaczonym fragmentem tej sprężyny na pedale sprzęgła.

Niestety z Zafiry nie znalazłem. Może ktoś z kolegów podeśle.

 

img637004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności