Skocz do zawartości

Serwisowanie klimy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jezdze juz 4 lata i poza wymiana filtra kabinowego jeszcze nic w klimie nie ruszalem. W sumie dziala i nie smierdzi, ale zachcialo mi sie dezynfekcji i ogolnego checku (warsztat w ktorym zazwyczaj cos robie nazywa to klima-check). Jak mi powiedzieli, ze usluga bedzie kosztowala 100€ to zrezygnowalem. W ramach owej wymienia mi filtr kabinowy (jakies 7€ i 5 minut) sprawdza nieszczelnosci (w sumie nie wiem po co), zdezynfekuja (10€, 5 minut jesli zrobie sam) i uzupelnia gaz. I tu rowniez myslalem o byciu samodzielnym, wiec sobie poszukalem. Wpadlem na ebayu na starter easy-klima z wezykiem, manometrem i puszka sprzezonego gazu. Roboty na ok 5 minut, zestaw za 40€ powinien wystarczyc na kilka sezonow. Niestety mam pare watpliwosci:

 

- co jesli gaz w puszcze jest inny od tego ktory mam w klimie - czy moge je sobie tak po prostu wymieszac?

- jak rozpoznac rodzaj wentyla ktory mam w signumie - easy klima oferuje R134a (i jestem przekonany ze to jest ten wlasciwy) oraz R12.

 

prosze o opinie jesli ktos korzystal, bo wydaje sie ze cala zabawa z klimatyzacja moze byc tania i latwa, ale wolalbym sie nie przejechac na tym.

 

Na youtube daja jeszcze

(mam nadzieje ze podajac link nie lamie reggulaminu forum).

 

pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas standardowej osblugi ukladu klimatyzacji procz sprawdzenia szczelnosci, uzupelnienia czynika chlodzacego wymienia sie rowniez olej znajdujacy sie w ukladzie. Ten preparat uzupelnia tylko gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Jak o kazdy uklad w samochodzie trzeba dbac. Troche nierozwazne ze przez tak dlugi czas nic nie sprawdzales...Uklad z kazdym rokiem traci naturalnie pewna ilosc gazu,bo nie jest superszczelny i zuzuwa sie smar kompresora jak kazdy olej. Powinnienes miec naklejke na masce(wewnatrz) z rodzajem i iloscia czynnika chlodzacego. Serwis klimy oszczedzi ci pozniej klopotow typu zatarty kompresor lub rozszczelniony uklad.

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności