Skocz do zawartości

Pokrywy zaworów


Gość caravagio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość caravagio

Szanowne Panie i Szanowni Panowie

Opel Sinta 3.0

popękały pokrywy zaworów i cieknie znana wszystkim maź (olej), to już nie kwestia uszczelek, niestety

fakt stwierdzony i potwierdzony organoleptycznie :(

jak wiecie nie ma zamienników, Elring produkuje co najwyżej uszczelki

ktoś gdzieś na naszym forum napisał ze sprawe mozna załatwić montując pokrywy od vectry B V6 (pokrywy aluminiowe)

Teraz pytanie : CZY KTOŚ TO ROBIŁ? CZY KTOŚ Z SZACOWNEGO GRONA WYMIENIAŁ POKRYWY ZAWORÓW W SWOJEJ V6 SINTRZE NA POKRYWKI OD VECTRY V6?

Pytanie o tyle istotne, że oryginały do Sintry jak usłyszałem kosztuja 700 zł za jedną !!!! a nie za komplet dwóch

Sprawa pilna

szukam informacji od mechaników artystów lub też jeżeli ktoś ma CAŁE nie pokaleczone (czytaj bez mikto peknięć) KUPIE

na PW podam dane, telefon co tam bedzie trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone takie pokrywy. Jedyna niedogodność jest taka, że trzeba je zemienić stronami, bo korek koliduje z kolektorem ssącym.

Wlewanie oleju przez bagnet (kupiłem taki mały lejek który wożę ze sobą). :)

Oczywiście problem wycieków rozwiązany raz na zawsze.

Cena takich pokryw w tej chwili to ok. 500zł/kpl. Zajrzyj na forum LOB, czasem tam wystawiają je lub allegro.

Do tego najlepiej kupić uszczelki w ASO (są inne niż do plastikowych, chociaż większość sprzedawców będzie twierdzić, że to to samo).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość caravagio

No to wtorek bedzie dniem sadnym.

Autko odstawiam do warsztatu celem wymiany pokryw zaworow.

Kupilem juz aluminiowe od vectry B na allegro oraz odpowiednie uszczelki do nich w ASO

Koszt pokryw 550 z przesylka, koszt dwoch uszczelek 155 zl z groszami

Chce przy okazji wymienic swiece i jesli to bedzie wskazane rowniez przewody WN.

Warsztat tez jest dobrej mysli, juz grzebali w mojej sintrze wiec nie bedzie niespodzianek ze nie mieli pojecia z czym jak w innym poscie :-)

Bede informowal o postepach i rezultacie w/w wymiany.

W nastepnej kolejnosci gorne mocowanie amortyzatorow przod :-) oraz wymiana amortyzatorow tyl oczywiscie pompki

Na koniec malowanie , strasznie maska sie utlenia

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość caravagio

Wtorek autko postawione dostarczyłem pokrywy i uszczelki

 

zdjęcie z aukcji którą wygrałem

5a6ac668.jpg

 

Pokrywy 550, uszczelki w ASO 155, mina mechanika gdy mu tłumaczyłem co i jak - bezcenne

ale

nie odmówił :)

dziś środa odwiedziłem rano warsztat by zobaczyć i pstryknąć fotkę komory

obie pokrywy już na miejscu

nowe świece NGK ~ 75zł/ komplet , kable z niżesz półki 175 zł komplet bo wyższa półeczka to 550 zł wiec nie przesadzajmy

przy okazji wymiana oleju, filtra - 200zł

no i dodatkowo nowe oringi

przewidywany koszt 800-850 zł

 

tak to wyglądało z rana :)

f1f0d55f.jpg

 

 

8b34ad6f.jpg

 

Mam nadzieję że dziś odbiorę autko

mechanik uważa , że szanse powodzenia są 50/50 %

Edytowane przez caravagio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość caravagio

Więc cóż moge powiedzieć :) ?

Operacja przebiegła pomyślnie, pacjent jeździ jakby prosto z taśmy zjechał. No bajka :)))))))))))))))))))

Oficjalnie potwierdzam, że wymiana pokryw zaworów w Sintrze 3.0 V6 z plastyków na aluminiowe od Vectry B 2.5 V6 jest możliwa.

Auto jakby dostało drugie życie no i te aluminium zdecydowanie lepiej wygląda niż brudny zachlapany olejem plastyk.

Koniec problemów z pękającymi krawędziami pokryw i cienkącym ojejem zalewającym świece :))))

 

Korek od wlewu oleju jakby ktoś pytał oryginalny Sintry - oczywiście pasuje.

Jestem naprawdę zadowolony z naprawy z osiągów i z mechaników. Odwalili kawał porządnej roboty.

Jakby ktoś pytało "mój" warsztat to polecam xxxxxxxxxxxxxx. Na LPG też się znają :)

 

Juz załozyłeś temat dotyczący warszatu. Nie ma potrzeby reklamować go dodatkowo w postach/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w ogóle nie pasuje.

Albo te pokrywy musisz od zewnątrz czymś usmarować albo resztę wyczyścić :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość caravagio

za mycie komory silnika im nie płaciłem, nie było to priorytetem :) fotki umieszczone do potwierdzenia, że nie rzuca sie słów na wiatr

co do kabli 550 zl za kable wywalać? przesada

ta naprawa i tak znacznie podniosła wartość auta :)

fakt , że zastanawiałem sie nad wyczyszczeniem reszty podzespołów zdania były podzielone jedni uwazają ze skoro jeździ to nie myć, inni twierdzą ze dlaczego nie - z brudą dupą też da sie żyć ale lepeij od czasu do czasu myć

Co myślicie o myciu silnika? Jeśli myć to czym, gdzie? czy samemu czy zlecać to komuś w domyśle szukac specjalistów od szorowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności