Skocz do zawartości

Pompka na przewodzie paliwa


Gość Sansei

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tutaj to pasuje, nie znalazłem na forum podobnego tematu.

 

Otóż tak: Dziś odpaliłem, cofnąłem i zgasł....kręci i nic.... okazało się... na przewodzie paliwowym miałem taką pompeczkę, żeby w razie jakiegoś zapowietrzenia podpompować... i niestety ona pękła... trochę paliwa się wylało i zapowietrzenie... zdjąłem pompkę i jakoś połączyłem oba fragmenty przewodu... potem odpowietrzałem niestety kręcąc z przerwami rozrusznikiem, nie umiałem inaczej, na razie pali... ale po świętach do mechanika.... może wymienić cały przewód - do filtra..... albo przynajmniej profesjonalnie połączyć przewody .... nie wiem czy montować ponownie nową pompkę? Czy zostawić przewód? Co myślicie, ma ktoś tym doświadczenie? Macie pompeczki do ręcznego pompowania paliwa jakby co?

 

W sumie zdarzało się, że jej używałem głównie zimą, ale miałem wcześniej też problemy z rozrusznikiem i ładowaniem. Teraz pięknie pali - znaczy po naprawie rozrusznika i ładowania, od pierwszego strzału..... co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pedros_22

skoro ktos zastosował taka pompke to juz byl jakis problem z zapowietrzeniem,

w oryginale jej nie bylo to po co poprawiac?

jeżeli bedzie palił dobrze to wymien przewod na nowy jesli nie to zacznij od trójników wraz z przelewami,

pozniej nieszczesne trawersy- przerabiałem ten temat tylko mechanior zaczał od pompy i wycyckał ze mnie kase a na koniec wymienił uszczelki pod trawersami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna pompka się już nie nadaje. A ten przewód skąd on właściwie biegnie, jak długi jest itp.? Trochę mnie kusi by spróbować bez pompki. Słyszałem, że czasem one są też źródłem zapowietrzania, moja dziś na pewno była ;) Czyli gdzieś na drugim jego końcu są jakieś uszczelki? Hmm mam dość zaufanego mechanika, po świętach pojadę z nim obgadać sprawę.

 

Oczywiście nadal chętnie przyjmę wszelkie sugestie i rady oraz jeszcze opinie innych odnośnie pompki ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda obecnie moja prowizorka - połączenie przewodu

 

img4086sz.th.jpg

 

To jest ogólnie ten przewód

 

img4087a.th.jpg

 

Winowajca

 

img4091t.th.jpgimg4092i.th.jpgimg4093iv.th.jpg

 

Ogólny widok pod maską

img4094yp.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności