Skocz do zawartości

Otwierane siedzenie pasarzera.


Gość foni-r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.



Jeżdżę już 4 lata swoja Zafirką i dopiero dziś dowiedziałem się do czego służy rączka wystająca w górnym boku z siedzenia pasażera.

Dziś na szrocie oglądałem Zafire przywiezioną z Wysp i właśnie w niej po podniesieniu tej wajchy robi się stolik z siedzenia.

Oglądałem u mnie jak to wygląda dokładnie z każdej strony i nie wiem za co się zabrać.

Musi być jakaś linka,bo po naciśnięciu słychać jakiś stukot pod siedzeniem.

 

Jak i gdzie się do tego zabrać?

Co może być przyczyną nie składania się oparcia?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero dziś dowiedziałem się do czego służy rączka

 

Oooo, następny przykład potwierdzający moja tezę - użytkowanie sprzętu zaczynamy od poczytania instrukcji... I nie piszę tego złośliwie wobec Ciebie ..

http://www.opel.pl/twoj-opel/eksploatacja/instrukcje-obslugi.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, następny przykład potwierdzający moja tezę - użytkowanie sprzętu zaczynamy od poczytania instrukcji... I nie piszę tego złośliwie wobec Ciebie ..

http://www.opel.pl/t...je-obslugi.html

 

Po co ten komentarz??

Jak już wiesz jak pomóc to dałeś link.

Nikt nie jest wszystko wiedzący.

Jeżdżę tym samochodem ponad 4 lata i nie miałem zielonego pojęcia do czego to służy.

A potem już się nie zastanawiałem.

Przywiozłem Zafire z Niemiec i żadnej instrukcji nie miała.

Od razu zassałem książkę-"Sam naprawiam samochód" a tam nic nie ma do czego to jest a jedynie jak wymontować fotele.

I żeby Twoją teorię {nikt nie czyta instrukcji} obalić napiszę,że przeczytałem tą grubą książkę od dechy,do dechy.

 

A forum jest po to żeby pytać

Więc dziękuję za tą jedyną odpowiedz.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem tą grubą książkę od dechy,do dechy.

 

I chcesz mi udowodnić, że w niej nic nie jest napisane o tajemniczej rączce przy fotelu ?? :rotfl:

 

Nikt nie jest wszystko wiedzący.

 

Nooo, właśnie !! Po to są instrukcje, fora i inne sposoby na wiedzę aby korzystać .. Nic nie napisałeś, że w instrukcji nie ma takiego banalnego opisu .. Czy się mylę ?? :lamer:

 

Twoją teorię

 

To reguła a Ty jesteś wyjątkiem ... tylko ją potwierdzasz .. :brawo:

 

No ale do rzeczy - jeśli rozbierzesz fotel to nie widać mechanizmu, który nie działa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce-:Sam naprawiam samochód" na stronie 225/226 jest opisane jak wymontować,następnie zamontować przednie siedzenia.



Nigdzie też nie znalazłem nic o tej tajemniczej rączce.

 

Wiem,że jak już zacznę rozbierać fotel to dojdę jak to jest wykonane.

Ale z doświadczenia wiem,że jeśli jest możliwość,to lepiej spytać kogoś mądrzejszego w doświadczenia.

Choć by dla tego ,żeby coś nie spartolić ,bądź mieć mniej roboty.

Jest tam na pewno jakaś linka [gdzieś nisko] ponieważ słyszę jak stuka po uruchomieniu tej rączki.

"Mam tylko nadzieję ,że przy tym nie trzeba wymontowywać fotel,bo trzeba odłączyć akumulator a przy tym komputer się zresetuje."

 

Zostaje mi jednak rozkręcić te plastikowe osłony i obadać sprawę wizualnie.

Oczywiście zrobię fotki i przedstawię.

Nie wiem ile jest przy tym roboty ,więc zabiorę się za to jak cieplej będzie.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności