Skocz do zawartości

1.4 60 KM 8v C14 NZ OPEL Katett 1.4 - OLEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zokolic

Jaki olej mam wlać ?

Mineralny, czy pólsyntetyk ?

Silnik zastuka jak jest zimny, co świadczy ,że nie trzyma ciśnienia na wale.

Po odpaleniu stuk natychmiast milknie i nawet przy ostej jezdzie nic nie zastuka.

Stąd moje pytanie, olej mineralny jest gęstrzy, może w ten sposób utrzyma ciśnienie ?

Przecież ten silnik ma określoną magistralę olejową, mam przejechane 190 tysięcy - nic nie było kręcone, bo jezdził nim od nowego mój dziadek.

Wymieniłbym mu panewki na nowe, bo pewnie w tym rzecz, przecież to jest roboty na 2h , tylko nie bardzo mam gdzie, a jeszcze nie jest za ciepło by leżeć na ziemi.

Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zokolic

Dobrze, dobrze. To już wiem, tez mi odkrycie. tylko pytam się użytkowików tego silnika o konkret, czy ktoś się oby na tym "nie przejechał"

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kperes
      Witam mam taki problem. Jak wszyscy widza pogoda za oknem sie zmienia i temperatury spadaja. Wiec do rzeczy, moj problem polega na tym ze do puki temperatura na silniku jest ponizej 75-80 ° moj kadecik gasnie na wolnych obrotach jezeli temperatura jest powyzej 80°(wychodzi poza niebieskie pole) silnik pracuje normalnie na wolnych obrotach. Zczytywalem bledy, wyszla sonda, sonde wymienilem bledy zniknely problem zostal, wyczyscilem krokowca nie pomoglo. Wydaje mi sie ze to cos ze ssaniem, tylko nie wiem czy da rade pomajstrowac cos ze ssaniem przy mono wtrysku. Prosze o pomoc.
    • Gość seban9358
      Przez Gość seban9358
      Witam ponowie mam do was pytanie założyłem gaz w 2010 r we wrześniu i mam problem samochód na gazie spala mi za 40 zł gazu na 100km czyli jakieś 16 litrów gazu po mieście to sporo tyle to spala mi na benzynie był regulowany sondą u fachowca(podobno fachowiec) co z tym zrobić bo na trasie spala mi 8 Litrów na 100km gazu sam już nie wiem może ktoś z was mi pomoże w problemem dzięki za odpowiedzi

Poprawiłem tytuł i wstawiłem rodzaj silnika/ andrzej_m55
    • Przez Danex201
      Pacjent Kadett Moj widać w profilu jaki
      problem
      Auto pali jak nowe na raz :0 na wszystkie garki mowa o benzynie:)
      po jakims czasie chodzenia na wolnych obraotach mniej wiecej po 15 minutach auto się zadusza i gaśnie
      albo zaczyna szarpać silnikiem i benc gaśnie
      jeśli chodzi o kable świece kopułke palec filtry wszystko ok
      nie kiedy nawet na jedynce się dusi
      podejrzewam kończącą się pompe paliwa ?
Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.