Skocz do zawartości

Sintra silnik czasem przerywa


Gość Łukasz Sintra 2.2GLS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Sintra 2.2GLS

W moim Oplu Sintrze 2.2 GLS z 97 roku 141 konnej silnik podczas dodania gwałtownie gazu zaczyna przerywać, wydaje mi się tak jakby któryś cylinder się odłańczał. Myślę, że jest to spowodowane za małą ilością dostarczanego paliwa. Na początku myślałem ze jest to wina cewki zapłonowej, spontanicznie kupiłem nową i nie pomogło. Idąc za ciosem zmieniłem na nowe przewody zapłonowe i świece zapłonowe. Wydawało mi się, ze wina tkwi w "uciekaniu" iskry, dodam żę na biegu iałowym silnik wkręca się na obroty pięknie. Problem zaczyna się gdy poruszam się autem i silnik jest pod obciążeniem, wtedy !"wydaje mi się"!, że silnik dostaje za mało benzyny. Miałem na uwadze również zepsuty przepływomierz/ dodam, że nigdy nie było jeżdzone na LPG. Moje obawy co do przepływomierza rozwiały się gdy wlałem wiecej paliwa. Autko wtedy zachowywało się normalnie.Postawiłem nową diagnoze - słaba pompa paliwowa !!! (ale na biegu jałowym wkręca się na obroty normalnie i jak wleje wiecej paliwa niż minimum(rezerwa) to nawet podczas jazdy przyśpiesza normalnie).

Mam pytamie:czy możliwe jest, że filtr paliwa lub siatka przy pompie są zatkane do tego stopnia iż powodują te skutki uboczne pracy silnika.

Bardzo proszę o radę, może któryś użytkownik tego modelu miał podobny problem i może ktoś poradzi mi co muszę wymienić, naprawić, przeczyścić. Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje zapytanie. Pozdrawiam wszystkich Sintrowców :P to bardzo wygodny, dobry w prowadzeniu, ekonomiczny samochód, poprostu jest :super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu masz syf w baku skoro jak mówisz na niskim poziomie benzyny Ci muli?

Zacznij od filtra paliwa, potem pompa, a na koniec może też być wina wtrysku/ów.

Sprawdzaj po kolei od najtańszego. Mnie tak radzili więc i ja tak radzę Tobie.

 

BTW czy w x22xe w sintrze jest przepływka?? z tego co wiem nie ma (chyba?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mi się zdarzyło parę razy że silnik delikatnie przerywał w czasie jazdy szczególnie na niskich obrotach.

Przyczyny nie znalazłem lecz mam podejrzenia że to było kiepskiej jakości paliwo lub niewielkie ilości wody w paliwie.

Nie wiem czy wymiana filtra pomoże, ale jest chyba najprostszy w wymianie i dostęp do niego jest łatwy.

Zmierz też ciśnienie jakie podaje pompka paliwa.

 

Przepływki w tym silniku nie ma, jest natomiast czujnik temperatury powietrza dolotowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam!

 

panowie mam podobny problem sintra 3.0 V6 automat, samochod kupiony od wujka stal ok 3 misiace, przy obciażeniu przerywa, podczas jazdy na rondzie tez potrafi przerwac, mozeliwe ze filtr paliwa jest zapchany? ze go wymienic musze to wiem, ale ciekawi mnie czy to tylko jego wina, kontrolka od silnika sie nie pali,

mial ktos z Was taka przygodę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię że to wina w filtrze paliwa, prędzej coś mogło zaśniedzieć w czasie nieużywania.

Powinieneś poruszać wiązkami kablowymi, może się ujawni winowajca.

Zajrzyj też do tych tematów

http://forum.opel24.com/topic/56922-ciezko-odpala-na-zimnym/

http://forum.opel24.com/topic/57324-sintra-nie-chodzi-na-jeden-cylinder/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, ten samochod nie stal nieuzywany, jezdzil, ale byl niezadbany:) dziwne sa te obajwy, bo potrafie sie rozpedzic do 200 ale przyspieszenie nie jest takie jak powinno,a dokladniej to przerywa, rtaz potrafi przyspieszac wolno a raz jak rakieta. musze sie na kompa chyba wybrac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo tankowalem w kilku stacjach, mysle ze to jakas prozaiczna rzecz, on pod oobciązeniem przerywa, dziwny to jest objaw, wymienie filtr i zobacze co sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem właśnie świeżo po wymianie filtrów, w tym paliwa oczywiście, silnik nadal przerywa pod obciażeniem, nie mam pojecia co to może być, paliwo odpada, testowalem już z kilku stacji, myslicie ze przewody WN albo świece moga prowadzic do tego?nie mam pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności