Skocz do zawartości

Stukanie przy skręcaniu


Gość Max 76

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu staram się zlokalizować odgłosy dochodzące z zawieszenia i trochę się już pogubiłem. Otóż stukanie ma miejsce przy nagłych skrętach - bardzo dobrze jest to słyszalne na rondzie kiedy to najpierw skręcamy w prawo, a następnie odbijamy w lewo żeby objechać rondo. Wówczas słychać jedno-dwa puknięcia i ma się wrażenie jakby coś się przestawiło. Ponadto widać to i czuć delikatnie na drążku zmiany biegów. Dlatego też obstawiałem którąś z poduszek. Po oględzinach z moim tatą stwierdziliśmy, że jedna z nich (przednia) jest do wymiany jednakże, gdy przyszła i dokładnie porównałem jej pracę z obecną wygląda na to, że stara jest dobra Dodam jeszcze, że jak się jedzie spokojnie to nie ma puknięcia, ale jak się objeżdża rondo już z większą prędkością. Końcówki drążków są nowe. Na prostej drodze, na dołkach jest cisza

 

Co może być przyczyną pukania? Myślałem jeszcze nad luzem w układzie kierowniczym (na przekładni), ale nie jest to odczuwalne na kierownicy, krótkie ruchy prawo-lewo nie powodują pukania, a wydać ponad 300zł nie chcę w ciemno. Tak BTW: czy jest jakaś regulacja luzu na przekładni ? To takie pytanie na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

może być przegub, łożysko amortyzatora ale ja stawiam na to że amortyzator jest niedokręcony wewnątrz mcpersona (nie mylić z górnym mocowaniem do nadwozia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sprawach moze byc wszystko:P

nawet lacznik stablizatra czy rozwalone lozyzko w kielichu amorka czy np w wachaczu za duza byla dziura na srube a jest luz

jedz na stacje Diag i za 20 zł ci przelci auto i po probemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem taki problem jak Ty. Nawet opony miałem ścięte od wewnątrz. Pojechałem do magika i "poprawił zbierzność". Wywróżył, że do wymiany maglownica. Po kilku dniach znów miałem problemy ze skręcaniem i stukaniem podczas skrętu. Podjechałem do fachowców podnieśli przód do góry i okazało się, że mcpersony chodzą w bok. Wymienili łożyska i kielichy 200 PLN z robocizną i ustawieniem zbierzności.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szarpakach już byłem,wszystko ok.łożyskach na kielichach ok.Maglownicę wykluczam -stuki by były przenoszone na kierownicę.Obstawiam którąś poduchę, pytanie którą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności