Skocz do zawartości

wymiana tapicerki - problem z montażem foteli przednich


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zabrałem się ostatnio (po znalezieniu tapicerki skórzanej w okazyjnej cenie i unikatowym stanie) za przerabianie mojego auta (x20xev kombi 95r.) od środka,

niestety jak to zwykle bywa, bez problemów sie nie obejdzie. Nie mówie tam o przerobieniu tyłu z korbek na elektryke bo to po prostu troche roboty z nitami,

ale o nie pasujacych wtyczkach pod fotele z przodu..byłem dość zdziwiony, gdyż sprawdzilem przed zakupem, pod kanapą z tyłu czy jest instalacja pod podgrzewanie tylnej kanapy, i była, sprawdziłem czy mam elektryke w drzwiach, i była, nie sprawdziłem tych je*** wtyczek bo uznałem, że skoro tył pasuje to przód po prostu nie ma innego wyjścia i też MUSI pasować..a tu klops, jak to mówią..moje fotele (piękny welur) mają regulacje elektryczną tylko góra/dół, fotele nabyte posiadają regulacje góra/dół, przód/tył, oparcia oraz pamięć pozycji do tego podgrzewanie i poduszka powietrzna.

Dziś odebrałem fotel od elektromechanika któremu zleciłem sprawdzenie, czy jeżeli podepniemy tylko + i - pod fotel (na chłopski rozum zadziała) czy chociaż regulacja i podgrzewanie zadziała..niestety nie zadziała. ponoć sterowany jest przez sterownik i komputer i jakieś bpi tam trzeba czy coś..nie znam się na elektryce kompletnie tak więc proszę o pomoc, może ktoś już sie z tym zetknął i w jakiś sposób uporał ?? (na poduszce i pamięci nie zależy mi tak bardzo).

 

i tu pojawia się pytanie do wszystkich odważnych którym chciało się przebrnąć przez tą lekturę czy jest jakiś sposób żeby to zadziałało ale nie wiązało sie to z koniecznościa zmiany całej instalacji elektrycznej??? dołączam zdjęcia jak to wygląda u mnie i na fotelu, posiadam jeszcze instalacje która ma odpowiednie wyjścia (dokupiłem bo myslalem ze będzie sie dało samą wtyczke zmienić).

post-30738-0-99902200-1335340575_thumb.jpg

post-30738-0-34974200-1335340605_thumb.jpg

Edytowane przez Kina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem fotele z jednej mv6 do drugiej

jedne i drugie w skórach i grzaniem, tyle że wkładany kpl był z pamięcią.

Podpinałem istniejące wtyczki ale z tego co pamiętam też szukałem rozwiązania

- musiałem przepiąć lub podłączyć jakiś przewód z wtyczki siedzenia na kabel zasilający w wiązce przy progu.

Siedzenia były kpl z elektryką pod siedzeniem kierowcy,

a po zamontowaniu i dodaniu zasilania na wł. piny wtyczki - wszystko działało

brakowało tylko pamięci ustawień na lusterku, bo to zostało stare.

 

Z poduszkami siedzeń raczej nic nie zdziałasz

bo i sterownik będzie inny,

no chyba że w starych też je miałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności