Skocz do zawartości

Radio Astra F mały problem


Gość Mateooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

 

pomoże mi ktoś ?? mam astrę f z 95r i podłączyłem radio podobne a nawet takie samo jak to http://allegro.pl/hit-radio-samochodowe-dalco-usb-sd-aux-rds-etui-i2302265870.html

łapało po przekręceniu kluczyka wiec żółty kabelek zapamiętywania podłączyłem do stałego + i tu jest problem bo chyba przez to podłączenie po 15 dniach dodam że autem mało jeżdżę padł mi akumulator dziś podładowałem go na maxa i zamieniłem jak gdzieś na forum wyczytałem kabelki żółty dałem do stałego "+" a czerwony z kostki ISO do "+"a ze stacyjki i teraz mi radio gubi ustawienia i nie idzie go włączyć bez kluczyka w stacyjce nie wiem co może być przyczyną aha i jeszcze jedno pytanko nie związane z radiem czy to normalne że gdy zakładałem minusową klemę do akumulatora to iskrzyło nie mocno ale iskrzyło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo stały + do żółtego w radiu a plus ze stacyjki do czerwonego w radiu czyli tak jak na rysunku i radio działa dopiero po przekręceniu kluczyka na pozycje II ale muszę radio włączyć ręcznie a po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki gubi ustawienia ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie jak dam jest ten sam efekt radio na stacyjkę łapie i gubi pamięć a jak dam pamięć i zapłon radia pod stały plus to w radiu czały czas coś brzęczy i po 15 dniach aku jest padnięty ... nie wiem co za de...l robił przy tym aucie z kablami ale jakiś pacan pewnie bo widzę od TIDa czy jak sie to pisze odcięte są jakieś 3 kabelki brązowe z białym paskiem i TID jest podpiety pod ten plus od stacyjki bo wczoraj to sprawdzałem potem zrobię zdjęcie i wstawię jak podłączone mam na kostke ISO może coś wykombinujemy wspólnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to zdjęcia

jak mam podłączone na kostce 1 img20120428001.jpg

2 img20120428002.jpg

 

tam dalej od kostki mam tak samo tylko że zaizolowałem wszystkie kable razem aby mi sie nie plątały wiec tam zdjęcia nie robiłem

sprawdzałem diodą i stały + jest czerwony bo dioda świeciła cały czas a czarny w tym przypadku żółty kabel do od stacyjki bo dioda zapala sie jak włączę stacyjkę i tu zaczynają sie schody teoretycznie jak podłącze tak jak widać na zdjęciu to powinno trzymać pamięć a radio dostawać główne napięcie po przekręceniu stacyjki a ono pamieć gubi i nie wiem co jest radio ch**** czy instalacja ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tak jak miałeś na początku - czyli radio włączało się po przekręceniu kluczyka i nie gubiło ustawień.

Odżałuj 2 dyszki i zakup najprostszy miernik uniwersalny lub pożycz od kogoś.

Zmierz pobór prądu gdy radio jest wyłączone - będziesz wiedział czy jest ono winne rozładowania akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a jak bym już miał ten miernik to gdzie się podłączyć aby to sprawdzić co ciągnie prąd ?? w które miejsce pod skrzynkę bezpieczników czy pod klemy od aku. a może jeszcze gdzieś indziej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz miernik na amperomierz, zdejmujesz klemę z akumulatora i pomiędzy wpinasz końcówki miernika.

Następnie kolejno wyjmujesz bezpieczniki i obserwujesz zmiany na mierniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli zdejmuje np plusową klemę i miedzy akumulator i klemę wbijam miernik dobrze zrozumiałem ? ;D

to jutro skocze po miernik i się z tym pobawię narazie dziękuje za pomoc dam znać jak pomierzę :)

Edytowane przez Mateooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności