Skocz do zawartości

Szybko się grzeje


Gość sidoreq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem konkretnych informacji na temat mojej usterki wiec postanawiam się poradzić Was. Posiadam Opla Astrę F 94r. 1.4 + lpg. Ostatnim czasem przegrzałem silnik na szczęście nic poważnego podciśnieniem odłączył się górny wąż od chłodnicy. Wąż założyłem dokręciłem obrączkę i wlałem trochę za dużo płynu i tu zaczyna się mój problem. Przed wczoraj przy lekkim upale przy normalnej jeździe ciśnienie znowu mi wywaliło węża myślałem ze to tylko przez ilość płynu, lecz jadąc wczoraj zauważyłem ze temperatura nie jest taka jaka być powinna. Mam padniety czujniki temperatury cieczy chłodzącej moja normalna temperatura utrzymuje się poniżej 70 stopni wczoraj osiągnęła "70stopni" normalna spokojna jazda dzień bardzo ciepły. Stanąłem by sprawdzić co jest nie tak okazało się że woda w chłodnicy się gotuje czego być nie powinno. Wracając wieczorem do domu było już trochę chłodniej zobaczyłem że samochód łapie temperaturę w parę chwil a po dojechaniu do domu z nawiewu leciało już bardzo gorące powietrze. Dodam że gdy sprawdzałem chłodnicę, węże góra, dół nie były aż tak gorące jak mogło by się wydawać. Czy może to być wina termostatu który się nie otwiera i gotuję wodę w małym obiegu? Wymieniłem go tamtej zimy stary jak pamiętam miał coś koło 90 stopni nowy 80parę. Przy większych upałach jazda tym samochodem będzie prawdopodobnie niemożliwa.

 

P.S. Po krótkiej jeździe wąż dolny jest gorący górny taki sobie a chłodnica zimna. Będzie to z pewnością termostat? Proszę o pomoc.

Edytowane przez sidoreq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura pracy silnika taka w miarę normalna to 90 stopni, bynajmniej u mnie w Kadecie tak mam, w Astrze G tak samo miałem - czasem na postoju może skoczyć do 95 - 100 ale chłodzić powinien wentylator. Jak Ci pokazuje tylko 70 stopni, to wina termostatu, a włącza Ci się w ogóle wentylator?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nie reaguje dzisiaj spiełem na krótko i też nie rusza bezpieczniki wporządku. Jak wyjmę całkowicie termostat to nic się nie stanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz to bedzie bardzo wolno sie nagrzewał, a w korku zwłaszcza przy upale moze sie przegrzac. wyjmij stary termostat i go obejrzyj moze cos tam jest i go blokuje, jaa tak mialem kiedys we volvo. jak nie to wymiana. czujnik temp tez lepiej wymien zeby wiedziec dokładnie jaka temp silnika

Edytowane przez Daro83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Przegrzanie silnika między innymi może skończyć się wydmuchaniem uszczelki. Wymień termostat i czujnik temperatury. Do sprawdzenia również korek zbiorniczka wyrównawczego (np. podmień od kogoś znajomego) a płynu powinno być do znaku.

Myślę że płynu nie dolewałeś na gorącym wyłączonym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności