Skocz do zawartości

Rozrusznik Hitachi w silniku Isuzu


Gość t.p.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozrusznik hitachi w silniku Isuzu 1.7 DTI w corsie c 2001. Czy może macie jakieś pomysły co do wieszającego się rozrusznika? Był naprawiany. wymieniono w nim szczotki. Za kilka tygodni bendiks przestał reagować, więc został wymontowany jeszcze raz i wymieniono bendix. Był trochę spokoju i znowu zawieszka.

Dziwne w tym jest to, że w międzyczasie wymieniałem w w tym samochodzie uszczelkę pod głowicą. Po tej naprawie rozrusznik przestał szwankować. Jendak po kilku miesiącach znowu daje o sobie znać.

Ma ktoś jakieś pomysły? Może to coś z masą czy jak. Już nie wiem. Zbliżają się wakacje i głupio by było wsiąść do auta i nie móc uruchomić silnika. Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

nie ty jeden borykasz się z Hitachi produkująca m.in rozruszniki i alternatory do opla

U mnie przy ok. 80 tyś wyłącznik elektromagnetyczny od rozrusznika

dostał zwarcia, przewód jest w bliskim sąsiedztwie przewodów

wtryskowych i uległ przetarciu, nastapiło zwarcie, zazebił i

wirnik doznał mega uszkodzenia, wyrwało uzwojenie, pozostała wymiana

na zamiennik JS 1158, koszt około 250 zł.

Przy 105 tyś padł układ prostowniczy w alternatorze,

przy okazji wymienili łozyska i szczotki.

Hitachi to bardzo słaba firma, najlepiej wychodziły im widea i telewizory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę odświeżyć temat. Dziś odkryłem coś takiego:

 

Gdy rozrusznik mi się zawieszał to zazwyczaj wracałem kluczykiem do tyłu i próbowałem kilkakrotnie aż załapał. Ale odkryłem, że w momencie kiedy zawiśnie i nie odpuszczam kluczyka tylko przytrzymuję go jeszcze przez chwilę to rozrusznik zaskakuje. O co chodzi? Ktoś wie? Bardzo mnie to martwi i denerwuje. Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwy problem ze stacyjką.

 

Ze stacyjką? Nie myślałem o tym. Możesz mi coś więcej powiedzieć na ten temat? Tym bardziej, że mam tez w tym aucie problem z opisanym w innym temacie check-iem. Gdy przytrzymam kilka sekund na zapłonie, ale nie przekręcając do końca kluczyka to check się nie zaświeci po późniejszym uruchomieniu silnika. Natomiast gdy włączam silnik zaraz po gasnięciu pozostałych kontrolek to świeci się check i gaśnie dopiero po rozgrzaniu się silnika.

 

Dlatego jeśli wiesz coś wiecej na temat mojego problemu z rozrusznikiem to prosze podziel się wiadomościami. Będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Ponopwnie odgrzewam temat z moim rozrusznikiem. Powiedzcie mi proszę, czy jest możliwe, że mój na rozrusznik dostają się w jakiś sposób skropliny z klimatyzacji. Nie wiem czy jest to prawidłowość, ale zauwazyłem, że po używaniu klimy rozrusznik wiesza mi się częściej. Możę to mieć znaczenie. Moje autko to corsa c 1.7 DTI silniczek isuzu. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam T.P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe, chyba że ktoś przedłużył odpływ i jest nad rozrusznikiem.

Robiłeś coś z stacyjką tak jak sugerował marcel_kk ?

Jeśli nie, to wymień kostkę stacyjki.

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=1006000000&typ=14911&wsk=O&towkod=A7839A 4-dychy to nie majątek a może problem rozwiąże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe, chyba że ktoś przedłużył odpływ i jest nad rozrusznikiem.

Robiłeś coś z stacyjką tak jak sugerował marcel_kk ?

Jeśli nie, to wymień kostkę stacyjki.

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=1006000000&typ=14911&wsk=O&towkod=A7839A 4-dychy to nie majątek a może problem rozwiąże.

 

No nie robiłem. Bo byłem u jednego majstra zanim jeszcze napisałem ten post. Mówił że poczyścił styki (tylko pewnie nie przy stacyjce) i twierdził że jest naprawione. Było dobrzez przez kilka uruchomień. Ten majster sprawdzał rozrusznik podłączając rozrusznik bezpośrednio do aku. Też się wieszał. Już sam nie wiem. Niektórzy mówią, ze automat się zacina, ale on był wymieniany, a objawy nie zniknęły. Duż to roboty ze stacyjką? Dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności