Skocz do zawartości

sycząca klimatyzacja


Gość k.gracki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość k.gracki

Witam Panowie...

 

Pewnie zaraz ktoś napisze,że mój problem,o którym pisze już jest na forum i żebym lepiej szukał lecz niestety przeszukałem całe forum i nic nie znalazlem.

 

Posiadam opla astre 3 1.3 cdti i mam problem z klimą. kupiłem samochód w zeszłym roku i od tego czasu klime używałem może z 2 razy. klima pracowała normalnie.

 

wczoraj jadąc w trase po włączeniu klimy usłyszałem dziwne syczenie z kratek nawiewu.. im temperatura chłodzenia była niższa (moc na maxa) to syczenie było wieksze. zaobserwowałem jeszcze jedno ze jak dodawałem prędkości i obroty silnika wchodziły na ponad 2000 to na kilka sekund przestawało syczeć...

 

prosze o pomoc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem samochód w zeszłym roku i od tego czasu klime używałem może z 2 razy.

 

 

Ożeniłem się w zeszłym roku i od tego czasu seks uprawiałem może z 2 razy. :wink:

 

Witam , a w instrukcji autka pisze , że jak się jeździ codziennie , to w zimie raz na tydzień trza ją włączyć ( na minutkę), żeby potem nie było problemów.Znajdź poważny warsztat od klimatyzacji i niech obadają sprawę ( czy i ile ubyło czynnika , sprawdzą szczelność -najlepiej azotem).Przed wizytą zakup w ASO 2 zaworki od klimy ( jeden wygląda jak wentel od koła )~30 zł , niech od razu wymienią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k.gracki

dzieki za odpowiedz... jutro pojade do jakiegos serwisu...

 

dzis jeszcze zauwazylem ze klima normalnie chodzi jak nie jest wlaczony silnik tylko jak kluczyk jest przekręcony w stacyjce.

jak wlaczam silnik zauwazyłem bulgotanie plynu w zbiorniczku...plus syczenie z kratek nawiewu i jakies warczenie...

 

hmm.... ciekawe co to???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima normalnie chodzi jak nie jest wlaczony silnik tylko jak kluczyk jest przekręcony w stacyjce.

 

Napędu elektrycznego klimy raczej nie masz , więc to może być nawiew dmuchawy. Najczęstszą usterką cytowaną w oplach jest problem ze skraplaczem lub nieszczelnością .Przy podejrzeniu nieszczelności lepiej nie używać klimy , bo mozna zajechać sprężarkę i koszta rosną .Osobiście zdaję się na speca , który mi robi przeglądy. Mimo , że u mnie jest parę zakładów , które się w to bawią , wolę kopnąć się 50 km i przy tym mniej płacę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k.gracki

dziekuje kolego... jutro jade do servisu i napisze co wyszło..pozdrawiam serdecznie i zycze udanego weekandu majowego... krzysztof z poznania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k.gracki

no i po strachu.... sycząca klimatyzacja i dziwne dziwieki w oplu astrze 3 mogą świadczyć o kończącym sie czynniku chłodzącym i oleju... tak było w moim przypadku. koszt naprawy 130zł czas trwania 30minut... troche mi ulzyło bo klima chodzi i chlodz świetnie po uzupełnieniu brakujących płynów. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

rob przeglad klimy co roku

i po sprawie

teoretycznie w ciagu roku moze wyparowac nawet 10 % gazu

im mniej gazy tym wydajnosc nizsza

a syczenie to wlasnie czesty objaw malej ilosci gazu w ukladzie

na forum o tym pisano wiele razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności