Skocz do zawartości

wyświetlacz i radio


Gość bykmark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bykmark

Witam.

 

Problem z którym borykam się od dłuższego czasu:

ZA, radio car 400 nie wyświetla danych z radia na wyświetlaczu.

 

Po podłączeniu opcpma pokazało błędy przy odczycie kategorii: Informacje-rozrywka|Radio CAR 400:

00121 - Szyna zbiorcza - Obecny

00032 - Za wysokie napięcie regulatora sterowania kierownicy - Obecny ?

 

Na wyświetlaczu nie wyświetlają się informacje z radia CAR 400 ( nie są na 100% przecięte kable).

Z czym związane są te błędy jak je usunąć i wyświetlić informacje z radia na wyświetlaczu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bykmark

Wcześniej działało radio normalnie i czy próbowałeś zmienić tryb wyświetlania z 8 na 10 ?

Fabrycznie było radio CAR 400, ja kupiłem z radiem NO NAME CD BADZIEW :) i założylem radio CAR 400.

Uruchomiłem je na czuja, bo nic na panelu nie pokazuje.

 

Tryb wyświetlania próbowałem w ten sposób że wraz przytrzymując klawisze / 3+5 LUB 4+6 / włączałem radio - trzymałem naciśnięty przycisk i nic ?

 

Może w tym mój bląd ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bykmark

A jak radio jest wyłączone to data wyświetla się prawidłowo ?

 

Tak, data wyświetla się cały czas czy radio jest wyłączone czy włączone.

Włączenie radia nie zmienia nic na wyświetlaczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

Wracając do błędów to pierwszy wskazuje że masz CAN-a który w Zafirze A chyba nie występował.

Drugi błąd wg mnie dotyczy wspomagania kierownicy a nie sterowania radia.

Sterowanie z przycisków jest wpięte bezpośrednio na zestyki radia więc nie ma szans zdiagnozować tego żadnym opcomem czy techem.

 

Na radiu masz opis kostki podłączeniowej, musisz sprawdzić czy pojawia się napięcie po włączeniu radia na styku automatycznej anteny.

Odszukać ten przewód przy wyświetlaczu i też sprawdzić czy dochodzi tam napięcie.

 

Możesz też sprawdzić radio w innym Opelku, aby wykluczyć jego niesprawność.

 

Inna możliwość to wyświetlacz jest zablokowany( nie aktywowany )gdyż nigdy nie było w nim fabrycznego radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bykmark

Tu masz shemat sprawdź napięcia wtyk D jest do TIDa 12 bolcowego ale tak samo jest w 32 bolcowym.

podanczanieradiadid.th.jpg

Tak samo czyli inaczej :)

 

Właśnie mam 32 pinowy wtyk do TIDa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bykmark

Wracając do błędów to pierwszy wskazuje że masz CAN-a który w Zafirze A chyba nie występował.

Drugi błąd wg mnie dotyczy wspomagania kierownicy a nie sterowania radia.

Sterowanie z przycisków jest wpięte bezpośrednio na zestyki radia więc nie ma szans zdiagnozować tego żadnym opcomem czy techem.

 

Na radiu masz opis kostki podłączeniowej, musisz sprawdzić czy pojawia się napięcie po włączeniu radia na styku automatycznej anteny.

Odszukać ten przewód przy wyświetlaczu i też sprawdzić czy dochodzi tam napięcie.

 

Możesz też sprawdzić radio w innym Opelku, aby wykluczyć jego niesprawność.

 

Inna możliwość to wyświetlacz jest zablokowany( nie aktywowany )gdyż nigdy nie było w nim fabrycznego radia.

 

 

Jak aktywować wyświetlacz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności