Skocz do zawartości

Problem z radiem - brak wyświetlacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Combo.

Numer VIN W0L0XCF2523013224

 

Problem polega na tym, iż radio nie współdziała z wyświetlaczem na desce.

Radio gdy włączę działa, natomiast na wyświetlaczu zamiast np. RDS-u stacji radiowej, mam cały czas standardowe informacje takie jak godzina, kalendarz, temperatura powietrza - zawnętrzna.

 

Coś mi się wydaje, że radio które mam wsadzone w aucie, nie jest tym fabrycznym, ale jest to radio Oplowskie.

Model radia to Blaupunkt CAR 2003.

 

Podałem numer VIN, bo może ktoś jest w stanie sprawdzić jakie było fabryczne radio w moim aucie?

 

Gdzie leży problem ?

Jak go rozwiązać ?

 

Osobiście myślę, że jakiś kabelek w kostce radia nie idzie tam gdzie trzeba (ktoś to radio wymienił i jest różnica w podłączeniach)

 

Czy ktoś może napisać jaki kabelek odpowiada za połączenie radio z wyświetlaczem ?

 

Z góry dziękuję za pomoc ! :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób pyta co zrobić aby data na wyświetlaczy nie gasła po włączeniu radia nieoryginalnego.

I odpowiedź jest aby przeciąć odpowiedni kabelek. Masz sytuację odwrotną więc musisz ten kabelek połączyć ponownie.

Sprawdź przy kostce radia czy wszystkie są całe - ale najpierw upewnij się że masz kod do radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz.

 

Różnica polega u mnie na tym, że na podanym przez Ciebie przykładzie jest chyba zupełnie nieoryginalne radio.

Natomiast u mnie jest radio Oplowskie Blaupunkt, ale nie jest (chyba) z tego modelu, lub rocznika, o ile w różnych latach montowano inne radia do tego samego modelu auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem przykładowo abyś wiedział o co chodzi.

Może ktoś wcześniej montował nie oryginalne radio i przeciął ten kabelek, musisz wyjąć radio i sprawdzić czy wszystkie przy kostce są w całości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 1 rzut oka, wszystkie kabelki mam całe..

 

Jakieś pomysły ?

 

Witaj.

 

(Co do gasniecia daty na wyswietlaczu po przylaczeniu nieogrginalnego radia to trzeba ciac fioletowy kabelek)

 

Ja mam ten sam problem w Combo, tyle że z innym radyjkiem.

Posiadam Blaupunkta CC20 TH9 (opel EHU1)

 

 

dsc024.jpg

 

 

 

Radyjko to tez raczej nie jest od tego samochodu ,dlatego nie wiem ktore kabelki i piny ida do wyswietlacza żebym mogl to podpiąć.

 

 

dsc021.jpg

 

 

 

 

Od str kostki wyglada to tak:

 

 

dsc022.jpg

 

Różowy - MUTE TEL

Żółty -> +12 Memory

Czarny pod nim - > Ground -

Brązowy ??

Niebieski?

Szaro niebieski?

Bialy?

szaroczerwony?

 

 

znalazlem taki schemacik lecz duzo on nie wnosi

 

comboradio.png

 

Edytowane przez Kubi00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności