Skocz do zawartości
piotrekb83

stuki w przednim zawieszeniu po wymianie amortyzatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Zafire A 2.0 DTI. Zakupiona niedawno, okazało się że wszystkie amortyzatory są do wymiany. Kupiłem KYB (http://moto.allegro.pl/amortyzator-kayaba-opel-zafira-99-05-przod-nowy-i2212208452.html), przy wymianie mechanik zauważył, że nowe przednie amory mają o jakies 2 cm dłuższe tłoki niż stare. Po wymianie na większych dziurach zawieszenie bardzo się tłucze, słychać mocne uderzenie. Z obydwu stron sytuacja jest taka sama.

Co może być przyczyną? Sprężyny mają 5 zwoi a na podniesionym na lewarku samochodzie, odstęp pomiędzy zwojami wynosi około 4,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na poczatek zmienic mechanika

skoro nie potrafi dojsc co stuka

z linku nie wynika do jakiego modelu silnikowego sa te amorki

a ze masz diesla to jest on ciezszy niz np benzyna 1,8

nei chcew mi sie sprawdzac po numerach z linku

sam mozesz to zrobic

a dowiesz sie od czego sa

moze kupiles zle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wg katalogu KYB amory o tym numerze który jest na moich czyli 33 48 45 LEWY i 33 48 44 PRAWY są do mojej wersji silnikowej. A zatem amory mam dobre. Proszę o dalsze sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Papier wszystko przyjmie teleskopy za długie.Mechanikowi już to powinno dać do myślenia i nie powinien ich zakładać przerabiałem to sam a podczas reklamacji próbowano mi wmówić że muszą sie różnić czymś od orginału ale nie przekonali mnie zamienili na tej samej długości co prawda innej marki miałem ze sobą stary i to ich przekonało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, prośba do posiadaczy zafiry A, 2.0 DTI (101 KM) o zmierzenie odległości od nadokola do ziemii (z przodu) jak na zdjęciu. Będe wtedy widział czy mam też krótsze sprężyny wsadzone.

Z góry dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, prośba do posiadaczy zafiry A, 2.0 DTI (101 KM) o zmierzenie odległości od nadokola do ziemii (z przodu) jak na zdjęciu. Będe wtedy widział czy mam też krótsze sprężyny wsadzone.

Z góry dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi